TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerowa bitwa o Łódź. Kto pokona NextBike?
InfoBike.pl - Opublikowano: 07.10.2019 14:30:29
Rowerowa bitwa o Łódź. Kto pokona NextBike?

Łódzka umowa z NextBike dobiega końca. Rowery w ramach obecnej umowy będą funkcjonować do końca listopad. Już ruszył przetarg na obsługę ŁRP w kolejnych latach.

Łódzka umowa z NextBike dobiega końca. Rowery w ramach obecnej umowy będą funkcjonować do końca listopad. Już ruszył przetarg na obsługę ŁRP w kolejnych latach.

Przygotowując się do kolejnej umowy miasto chce go rozbudować, aby mogli z niego korzystać mieszkańcy kolejnych osiedli. W ramach nowej umowy ma pojawić się:

  • 2 tys. rowerów

  • 200 stacji

  • rowery cargo

  • tandemy

  • rowery trójkołowe

Czas na osiedla

Więcej rowerów pojawi się między innymi na Widzewie, Chojnach, Retkini, Radogoszczu i Teofilowie, a także na innych osiedlach, na których dotychczas nie było stacji ŁRP.

-"Wiemy, z których stacji łodzianie korzystają najczęściej i w których rejonach miasta ich brakuje. To wszystko wzięliśmy pod uwagę przy planowanej rozbudowie, pamiętając jednocześnie, aby system był spójny i szeroko dostępny - informują łódzcy urzędnicy.

Przetarg został ogłoszony w piątek 4 października. Nowa umowa zostanie podpisana z operatorem na 4 lata.

Historia ŁRP

System ŁRP został uruchomiony 30 kwietnia 2016 r. - ze 100 stacjami i tysiącem rowerów.

W ramach budżetu obywatelskiego łodzianie zgłosili pomysły na kolejne lokalizacje. W ramach zadania uzupełniającego postawiliśmy dodatkowe 47 stacji w 2017 r. Do tego doszły stacje sponsorskie.

Obecnie do dyspozycji łodzian jest 156 stacji i 1574 rowery w tym 10 rowerów cargo. Od 2016 roku łózkie rowery miejskie były wypożyczane ponad 5 mln razy. W systemie zarejestrowanych jest ponad 130 tys. użytkowników.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
rower miejski
Łódź
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.