TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerowa kampania w Krakowie
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 06.04.2018 19:34:32
Rowerowa kampania w Krakowie

"Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko" to drugi cykl kampanii mającej zachęcać pracowników do jazdy rowerem. Akcję organizuje Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

"Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko" to drugi cykl kampanii mającej zachęcać pracowników do jazdy rowerem. Akcję organizuje Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

Kampania rusza 1 maja. Jej uczestnicy zostaną nagrodzeni. Pomysłodawcy kampanii mają nadzieję, że pozwoli ona wypracować nowe przyzwyczajenia transportowe wśród mieszkańców, którzy "połkną rowerowego bakcyla". Organizatorzy akcji kierują ją głównie do kierowców samochodów. Pierwszy raz kampania odbyła się w 2017 roku. Wzięło w niej udział 50 pracodawców. Przez pięć miesięcy wzięło w niej udiał ponad 350 osób, którzy przejechali ponad 51 tys. km.

Statystycznie, prawie 55% wszystkich podróży do i z pracy w wykonaniu uczestników kampanii odbyła się na rowerze. Spośród wszystkich uczestników zeszłorocznej akcji 60% nie korzystało wcześniej z rowerów w dojazdach do pracy, a ponad 95 proc. oceniło kampanię bardzo pozytywnie – informuje oficjalny serwis internetowy Krakowa.

Miejska Platrofma Internetowa mówi jak wziąć udział w akcji

Krakowskie oraz podkrakowskie firmy i instytucje zatrudniające min. 20 pracowników, które dbają o zdrowie, sprawność fizyczną swoich pracowników, wzrost ruchu rowerowego oraz poprawę jakości życia w mieście i są zainteresowane udziałem w kampanii, proszone są o kontakt z p. Joanną Majdecką (e-mail: joanna.majdecka@um.krakow.pl, tel. 12 616 87 70). Warunkiem przystąpienia do kampanii jest akceptacja regulaminu.

Akcja jest także okazją do prowadzenia szerszych działań na rzecz rowerowej edukacji i bezpieczeństwa rowerzystów, np. do organizacji prelekcji wśród pracowników dotyczącej m.in. bezpiecznej jazdy na rowerze po Krakowie, działań prowadzonych w Krakowie na rzecz promocji zrównoważonego transportu i mobilności itp. Przeprowadzenie prelekcji nie wiąże się z koniecznością udziału w kampanii "Rowerem do pracy…", choć jest oczywiście jej słusznym uzupełnieniem. Firmy i instytucje zainteresowane organizacją prelekcji dla swoich pracowników także proszone są o kontakt z p. Joanną Majdecką (e-mail: joanna.majdecka@um.krakow.pl, tel. 12 616 87 70). Regulamin kampanii "Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko" pdfSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
rowerem do pracy
akcja
kampania rowerowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.