TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerowa Łynostrada oficjalnie otwarta
- Opublikowano: 27.08.2019 16:30:41
Rowerowa Łynostrada oficjalnie otwarta; fot. UM Olsztyn

26 sierpnia olsztynianie tłumnie przybyli na otwarcie Łynostrady.

Doskonała aura i wyczekiwana inwestycja sprawiły, że olsztynianie tłumnie przybyli na otwarcie Łynostrady. Nie ma wątpliwości, że trakt już stał się nową atrakcją stolicy regionu.

Łynostrada to niezaprzeczalny efekt współpracy mieszkańców i władz miasta. Fragment trasy, który zwyciężył w głosowaniu Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego został rozbudowany do niemal dziewięciokilometrowego szlaku.

- To bardzo atrakcyjny trakt, który szybko stanie się ulubionym miejscem spacerów i przejażdżek rowerowych olsztynian - mówi prezydent miasta Piotr Grzymowicz. - Po prostu Łyna ma swój niezaprzeczalny urok i uwiedzie każdego, kto trafi nad jej brzeg. Mam też nadzieję, że dla wielu rowerzystów będzie to podstawowa droga komunikacyjna, pozwalająca na szybki i bezkolizyjny dojazd do centrum miasta.

Trzy odcinki

Trasę można podzielić na trzy główne odcinki. Od ul. Kalinowskiego do al. Obrońców Tobruku to część doliny rzeki Łyny, między al. Obrońców Tobruku a zapleczem Koszarów Dragonów - fragment miejski, a dalej - aż do elektrowni wodnej na Wadągu część leśna. Każdy z nich ma swój niepowtarzalny klimat.

- Z uwagi na warunki gruntowe Łynostrada nie była prostą i tanią inwestycją, ale warto było się potrudzić - dodaje Piotr Grzymowicz. - Polecam Łynostradę każdemu pragnącemu aktywnego wypoczynku i zapraszam do jej odwiedzenia. W dowolnym miejscu, bo wszystkie są atrakcyjne. Wiem, co mówię, bo to moje ulubione miejsce rodzinnych spacerów.

Wzdłuż rzeki

Zwycięski projekt zgłoszony do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego miał łączyć Park Centralny z Osiedlem Mleczna. Władze Olsztyna zdecydowały jednak, że warto od razu zrealizować Łynostradę na całym miejskim odcinku rzeki.

- Wsparta tysiącami głosów mieszkańców, przekuta w projekt przez prezydenta oraz dofinansowana środkami unijnymi, stanowić ma teraz szkielet wokół którego realizowane mają być kolejne społeczne inicjatywy, takie jak na przykład dojścia z osiedli czy tereny rekreacyjne - mówi jeden z inicjatorów przedsięwzięcia, Paweł Klonowski. - Być może już w tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Budowa Łynostrady kosztowała nieco ponad 13 mln złotych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Olsztyn
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.