TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerowe drezyny hitem w Bieszczadach
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 12.09.2018 19:53:06
Rowerowe drezyny hitem w Bieszczadach

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe cieszą się dużą popularnością turystów. W tym roku skorzystało z nich ponad 60 tys. osób. A to nie koniec sezonu.

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe cieszą się dużą popularnością turystów. W tym roku skorzystało z nich ponad 60 tys. osób. A to nie koniec sezonu.

Ponad 60 tys. turystów od kwietnia zwiedzało Bieszczady korzystając z drezyn rowerowych. "Tegoroczny sezon potrwa co najmniej do końca października" - powiedział w środę inicjator projektu Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe Janusz Demkowicz.

Przypomniał, że "w ubiegłym roku drezyny rowerowe przewiozły 65 tys. osób". "Szacujemy, że w tym sezonie z naszych drezyn może skorzystać nawet 67 tys. turystów" - dodał Demkowicz.

W Bieszczadach na wyłączonej z eksploatacji linii kolejowej drezyny rowerowe kursują od czterech lat. Linia kolejowa, po której jeżdżą, powstała w 1872 r.

Demkowicz zauważył, że "turyści mają do dyspozycji 50 drezyn". "Można je wypożyczyć na stacjach kolejowych w Uhercach Mineralnych i Ustrzykach Dolnych" - mówił.

Ze stacji w Uhercach drezyny kursują do Łukawicy i Jankowic. Natomiast z Ustrzyk Dolnych jeżdżą do Krościenka. Podróże trwają od jednej godziny do 2,5 godz.

Drezyna rowerowa jest lekką, czteroosobową konstrukcją. Porusza się dzięki sile mięśni dwóch uczestników podróży. Najkrótsza trasa ma nieco ponad osiem kilometrów; najdłuższa liczy 18 km.(PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bieszczady
Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe
drezyna
turystyka rowerowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.