TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerowe inwestycje na Gocławiu
INFOBIKE.PL, ZDM - Opublikowano: 14.08.2017 13:26:39
Rowerowe inwestycje na Gocławiu

Nowe inwestycje rowerowe pojawią się na warszawskim Gocławiu. Siedem projektów będzie zrealizowanych w ramach budżetu partycypacyjnego. ZDM otworzył oferty w przetarg na dokumentację projektową.

Nowe inwestycje rowerowe pojawią się na warszawskim Gocławiu. Siedem projektów będzie zrealizowanych w ramach budżetu partycypacyjnego. ZDM otworzył oferty w przetarg na dokumentację projektową.

Chodzi o projekty zgłoszone i wybrane do realizacji przez mieszkańców w trzech edycjach budżetu partycypacyjnego. Razem tworzą one spójną infrastrukturę rowerową na Gocławiu, poprawią też bezpieczeństwo pieszych i uporządkują parkowanie. Początkowo planowano realizację etapami: jednak do przetargów ogłaszanych przez ZDM nie zgłaszały się żadne firmy. Przetarg trzeba było powtarzać aż 6-krotnie, co niestety sprawiło, że projektów nie udało się zrealizować w pierwotnie założonym terminie. Teraz jednak jest szansa na rozstrzygnięcie przetargu – swoje oferty złożyły 3 firmy. Dokumenty zostaną sprawdzone, po czym wybierzemy najkorzystniejszą ofertę – informuje warszawski Zarząd Dróg Miejskich.

Dokumentacja, która powstanie w efekcie, będzie pozwalała zrealizować następujące projekty z budżetu partycypacyjnego:

  • ,,Z Gocławia i na Gocław na rowerze"

  • ,,Uzupełnienie sieci rowerowej na Pradze-Południe"

  • ,,Droga rowerowa na Bora-Komorowskiego na odcinku Fieldorfa – Abrahama"

  • ,,Pasy rowerowe i miejsca parkingowe na ul. Abrahama i Umińskiego"

  • ,,Droga dla rowerów na Egipskiej i Saskiej"

  • ,,Uzupełnienie dróg rowerowych przy ul. Jugosłowiańskiej"

  • ,,Uzupełnienie dróg rowerowych przy ul. Fieldorfa"

Drogi i pasy rowerowe

Dzięki projektom ma powstać droga rowerowa o długości ponad 2 km na ulicach Bora-Komorowskiego, Egipskiej i Saskiej. Nowa droga połączy Gocław z kładką pod mostem Łazienkowskim, który został oddany do użytku w sierpniu tego roku.

Drugim elementem jest tzw, "obwodnica Gocławia", czyli ciąg ulic Umińskiego-Abrahama-Meissnera. Powstaną tam pasy rowerowe na jezdni, a także pasy do parkowania samochodów. Przejścia dla pieszych staną się bezpieczniejsze – dzięki lepszej widoczności i skróceniu przejścia, co uniemożliwi wyprzedzanie na przejściu. Takie wykroczenie było m.in. przyczyną zeszłorocznego "głośnego" wypadku na przejściu dla pieszych na ul. Umińskiego. Zmiana charakteru i przekroju tych ulic to jeden z najważniejszych wniosków z ubiegłorocznego audytu bezpieczeństwa przejść dla pieszych – czytamy na stronie ZDMu.

Ponadto w ramach projektu powstaną połączenia istniejących dróg dla rowerów na ul. Fieldorfa (w rejonie ul. Ostrobramskiej) i na ul. Jugosłowiańskiej (w rejonie skrzyżowania z ul. Fieldorfa).

Wykonawca wybrany w przetargu będzie miał ok. 11 miesięcy na opracowanie kompletnej dokumentacji budowlanej. Na jej podstawie w przyszłym roku będzie można zrealizować tę inwestycję.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Gocław
ZDM
budżet partycypacyjny
infrastruktura rowerowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.