TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerowe inwestycje na poznańskich Winogradach
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 08.02.2018 21:43:15
Rowerowe inwestycje na poznańskich Winogradach

W ramach projektu z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego na Winogradach ma powstać infrastruktura rowerowa. Rada osiedla ma jednak wątpliwości.

W ramach projektu z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego na Winogradach ma powstać infrastruktura rowerowa. Rada osiedla ma jednak wątpliwości.

Nowa infrastruktura to drogi i pasy rowerowe m.in. na ul. Słowiańskiej i Murowie. Projekt zakłada powstanie dróg rowerowych w pasach drogowych ulic. Na większości odcinków mają to być wytyczone pasy dla rowerów, a przy skrzyżowaniach śluzy rowerowe.

Na realizację inwestycji przewidziano 400 tys. zł. W jej ramach mają powstać rowerowe ułatwienia na całym obszarze Winograd. Wg Urzędu Miejskiego najważniejszym jego elementem jest Słowiańska Trasa Rowerowa czyli pasy rowerowe wraz z niezbędnymi uzupełnieniami w ciągu ulicy Słowiańskiej od ulicy Księcia Mieszka I aż do Wilczaka. Trasa zbierze ruch rowerowy z winogradzkich osiedli i połączy z głównymi ciągami rowerowymi w kierunku centrum: ulicami Księcia Mieszka I i Szelągowską. Drugim elementem projektu jest parking rowerowy na końcu planowanej trasy, przy przystanku PST Słowiańska. Trzeci element projekt to powszechny kontraruch rowerowy na uspokojonych, jednokierunkowych uliczkach w całym rejonie.

Wątpliwości Rady Osiedla Nowe Winogrady

Rada Osiedla Nowe Winogrady Południe ma wątpliwości dotyczące niektórych rozwiązań. Urząd Miasta Poznania odpowiada, że projekt zmian w ul. Murawa nie jest jeszcze zatwierdzony, a ewentualne zmiany na tej ulicy nie będą na razie wprowadzane z powodu planowanej na ten rok przebudowy Mostu Lecha. W związku z tą inwestycją prawdopodobny jest większy ruch samochodów na ul. Murawa.

W przypadku ul. Murawa na fragmencie od skrzyżowania z ul. Słowiańską w kierunku ul. Winogrady oraz od tego samego skrzyżowania w kierunku ronda Solidarności realizacja inwestycji odbędzie się kosztem pasów dla samochodów, bo na obu  tych odcinkach ruch samochodów zostanie zawężony do jednego pasa. Rada Osiedla Nowe Winogrady Południe ma wątpliwości co do tego pomysłu - informuje oficjalny portal internetowy Poznania.

- Zastanawiamy się, czy to dobre rozwiązanie, aby ul. Murawa zawężać do jednego pasa ruchu kosztem budowy ścieżek rowerowych, zwłaszcza, iż po obu stronach są dość szerokie chodniki, mało uczęszczane, które można by było wykorzystać. Podzielamy zamiłowanie włodarzy naszego miasta do rowerów, ale nie aż takim kosztem - informuje rada na swoim profilu na Facebooku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
Winogrady
droga rowerowa
pas rowerowy
Budżet Obywatelski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.