TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerowe inwestycje w Poznaniu w 2018 roku
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 02.01.2018 17:20:19 2 komentarze
Zdj. Paweł Błach - InfoBike.pl

Poznań w 2018 roku planuje inwestować w infrastrukturę rowerową. O 20 stacji i 200 rowerów powiększy się system wypożyczalni rowerów, powstanie również m.in. droga rowerowa i parking typu Bike&Ride w rejonie ronda Rataje.

Poznań w 2018 roku planuje inwestować w infrastrukturę rowerową. O 20 stacji i 200 rowerów powiększy się system wypożyczalni rowerów, powstanie również m.in. droga rowerowa i parking typu Bike&Ride w rejonie ronda Rataje. 

Poznański Rower Miejski

System wypożyczalni rowerów obsługiwany przez firmę Nextbike Polska powiększy się o 200 rowerów i 20 stacji. Od nowego sezonu Poznań będzie miał do dyspozycji 109 stacji i niemal 1 200 rowerów.

Trwają ustalenia dotyczące lokalizacji nowych stacji. Te pojawią się na pewno na Naramowicach i Świerczewie. Urząd Miasta Poznania podaje, że podczas European Cycling Challenge te osiedla "wykręciły" najwięcej kilometrów i wygrały stacje. Na Świerczewie stacja PRM powstanie przy skrzyżowaniu ulic Buczka i Kołłątaja, a na Naramowicach będzie to Naramowicka-Karpia.

Bardziej rowerowo w rejonie ronda Rataje

W ramach korekty układu komunikacyjnego w rejonie ronda Rataje, na którą miasto dostało ponad 216 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, zostaną wprowadzone m.in. zmiany dla pieszych i rowerzystów. Jak informuje ZTM ruch pieszy i rowerowy zostanie rozdzielony. Wybudowane będą nowe ścieżki dla rowerów oraz parkingi typu Bike&Ride.   


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
Poznański Rower Miejski
wypożyczalnia rowerów
Nextbike Polska
ZTM
droga rowerowa
Rataje
UE
  • Rauber – 03.01.2018

    Jako miejscy rowerzyści nie damy się zagłaskać, leśne dziadki z rady miasta najpierw wykastrowały program rowerowy a teraz jeszcze zlikwidowali stanowisko oficera rowerowego. Nędzne, prostackie, populistyczne zagrania nie zostaną zapomniane. W tym roku wybory.

  • Potwierdzam.... – 05.01.2018

    w tym roku wybory ! Mam nadzieję, że tęczowy ze swoją ekipą pożegna się z fotelem (zostanie wywieziony za miasto rowerem) i następcy sprawią, że wróci "jako taka" normalność. Zastanawia mnie tylko ile czasu zajmie sprzątanie tego bałaganu który narobił... Obawiam, się, że jednej kadencji może nie wystarczyć..... Pożyjemy - zobaczymy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.