TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerowe inwestycje w Poznaniu w 2018 roku
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 02.01.2018 17:20:19 2 komentarze
Zdj. Paweł Błach - InfoBike.pl

Poznań w 2018 roku planuje inwestować w infrastrukturę rowerową. O 20 stacji i 200 rowerów powiększy się system wypożyczalni rowerów, powstanie również m.in. droga rowerowa i parking typu Bike&Ride w rejonie ronda Rataje.

Poznań w 2018 roku planuje inwestować w infrastrukturę rowerową. O 20 stacji i 200 rowerów powiększy się system wypożyczalni rowerów, powstanie również m.in. droga rowerowa i parking typu Bike&Ride w rejonie ronda Rataje. 

Poznański Rower Miejski

System wypożyczalni rowerów obsługiwany przez firmę Nextbike Polska powiększy się o 200 rowerów i 20 stacji. Od nowego sezonu Poznań będzie miał do dyspozycji 109 stacji i niemal 1 200 rowerów.

Trwają ustalenia dotyczące lokalizacji nowych stacji. Te pojawią się na pewno na Naramowicach i Świerczewie. Urząd Miasta Poznania podaje, że podczas European Cycling Challenge te osiedla "wykręciły" najwięcej kilometrów i wygrały stacje. Na Świerczewie stacja PRM powstanie przy skrzyżowaniu ulic Buczka i Kołłątaja, a na Naramowicach będzie to Naramowicka-Karpia.

Bardziej rowerowo w rejonie ronda Rataje

W ramach korekty układu komunikacyjnego w rejonie ronda Rataje, na którą miasto dostało ponad 216 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, zostaną wprowadzone m.in. zmiany dla pieszych i rowerzystów. Jak informuje ZTM ruch pieszy i rowerowy zostanie rozdzielony. Wybudowane będą nowe ścieżki dla rowerów oraz parkingi typu Bike&Ride.   


Sprawdź też:
Poznań
Poznański Rower Miejski
wypożyczalnia rowerów
Nextbike Polska
ZTM
droga rowerowa
Rataje
UE
  • Rauber – 03.01.2018

    Jako miejscy rowerzyści nie damy się zagłaskać, leśne dziadki z rady miasta najpierw wykastrowały program rowerowy a teraz jeszcze zlikwidowali stanowisko oficera rowerowego. Nędzne, prostackie, populistyczne zagrania nie zostaną zapomniane. W tym roku wybory.

  • Potwierdzam.... – 05.01.2018

    w tym roku wybory ! Mam nadzieję, że tęczowy ze swoją ekipą pożegna się z fotelem (zostanie wywieziony za miasto rowerem) i następcy sprawią, że wróci "jako taka" normalność. Zastanawia mnie tylko ile czasu zajmie sprzątanie tego bałaganu który narobił... Obawiam, się, że jednej kadencji może nie wystarczyć..... Pożyjemy - zobaczymy.

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.