TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerowy Maj 2018 - warszawskie podsumowanie
InfoBike.pl - Opublikowano: 12.06.2018 14:30:52
Rowerowy Maj - warszawskie podsumowanie

Warszawa podsumowuje trzecią edycję kampanii Rowerowy Maj

Warszawa podsumowuje trzecią edycję kampanii Rowerowy Maj, podczas której uczniowie szkół podstawowych codzienne dojeżdżali do szkoły w sposób aktywny – przesiedli się na rowery, rolki i hulajnogi. Pogoda sprzyjała, a dobre nawyki pozostały – wielu uczniów i rodziców kontynuuje aktywne dojazdy. 9 czerwca odbył się piknik podsumowujący.

W kampanii wzięło udział: 111 szkół, z których aktywnych było 44 tysiące uczniów. W sumie, przez cały Maj dzieciaki podróżowały aktywnie aż 1040234 razy!

W kampanii, jak to w szkole, rozliczana jest frekwencja. Frekwencja rowerowa to współczynnik aktywnych dojazdów względem wszystkich możliwych, również tych zrealizowanych przez nieaktywnych uczniów. W Warszawie frekwencja rowerowa wyniosła 52%. Ponad połowa wszystkich podróży odbyła się rowerem bądź hulajnogą! Wynik z ubiegłego roku został poprawiony o 3%.

Szkoły podzieliliśmy na kategorie względem wielkości: najaktywniejszą dużą szkołą była SP 209 zBielan, gdzie frekwencja rowerowa wyniosła 82,6% - to drugi wynik w Warszawie. Najlepszy wynik wWarszawie ma szkoła w kategorii "średnia" – 93,4% SP 66 z Włoch. Taki wynik oznacza, że naprawdę jedynie w pojedynczych przypadkach podróż do szkoły nie była aktywna. Najaktywniejszą małą szkołą w Warszawie SP 351 z Woli z wynikiem 74,1%. Aktywny udział wykazała się także gościnna szkoła w kampanii: SP z Sękocina, z trzecim wynikiem zcałej klasyfikacji: 77,8% frekwencji. Wymienione szkoły otrzymają nagrody dla najbardziej rowerowych szkół w mieście.

Miejsce

Szkoła

Liczba przejazdów

Liczba aktywnych uczestników

Frekwencja szkoły

Dzielnica

Wielkość

1

SP 66

14536

517

93,4

Włochy

średnia

2

SP 209

16628

644

82,6

Bielany

duża

3

SP 351

8960

306

74,1

Wola

mała

Wewnątrz szkół rywalizacja toczyła się pomiędzy klasami. Najaktywniejsza klasa z każdej szkoły otrzyma nagrodę od Partnera kampanii – atrakcyjne wycieczki i warsztaty. Zdarzały się klasy, w których zaangażowali się wszyscy i klasa wypracowała 100% frekwencji – np. II b z SP 152.

Rywalizacja różnie rozłożyła się pomiędzy dzielnicami. W Rowerowym Maju najaktywniejszą reprezentację wystawił Ursynów – 13 szkół, zaraz za nim Mokotów z 12. szkołami. Pod kątem średniej frekwencji pierwsze miejsce zajmują Włochy: Średnia frekwencja wynosi tam 61,9%. Na dzielnicowym podium II miejsce zajmuje Ursynów z wynikiem 61,5%.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Rowerowy Maj
ZDM Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.