TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerowy Maj po raz trzeci w Warszawie
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 08.05.2018 22:10:09
Zdj. Paweł Błach - InfoBike

Trzecia edycja rowerowej kampanii “Rowerowy Maj" po raz trzeci wystartowała w Warszawie. W tegorocznej edycji bierze udział 112 szkół i 60 tys. uczniów.

Trzecia edycja rowerowej kampanii "Rowerowy Maj" po raz trzeci wystartowała w Warszawie. W tegorocznej edycji bierze udział 112 szkół i 60 tys. uczniów.

Od kilkunastu lat konsekwentnie inwestujemy w przyjazną, rowerową Warszawę. Uruchomiliśmy Veturilo, budujemy i modernizujemy infrastrukturę, łącząc drogi rowerowe w spójną sieć. 60 tys. uczniów uczestniczących w "Rowerowym Maju" świadczy o tym, że nasze działania przynoszą efekty i "jedziemy" w dobrym kierunku. Zachęcam wszystkich, dzieci i dorosłych by kręcili w Warszawie, nie tylko w maju – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Na czym polega Rowerowy Maj

Rowerowy Maj to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna. Celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz zrównoważonej mobilności wśród dzieci. Za każdy dojazd rowerem, na rolkach, hulajnogą, czy na rolkach uczeń otrzymuje naklejki – jedną przykleja na plakat wiszący w klasie, drugą do swojego dzienniczka.

Rowerowy Maj będzie trwał przez...cały maj 2018 roku. Organizatorzy planują szkolenia dla szkolnych koordynatorów kampanii oraz warsztaty edukacyjne dla uczniów.

To już trzecia edychja Rowrowego Maja. Ilość szkół i uczniów robią wrażenie – dwa razy więcej uczestników niż w pierwszej edycji akcji (55 szkół i 33 tys. uczniów) i sporo więcej niż w ostatniej (43 tyś. uczniów z 83 szkół).

- Zachęcamy do aktywności na świeżym powietrzu i korzystania ze środków transportu poruszanych siłą mięśni oraz posiadających kółka. Na lekcje – oprócz rowerów można też dojechać na hulajnodze, rolkach lub deskorolce – dodaje Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Rowerowy Maj
kampania rowerowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.