TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerowy Maj w Bydgoszczy
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 25.04.2018 20:11:51
Rowerowy Maj w Bydgoszczy

Bydgoszcz jest kolejnym miastem, który włączył się w promowanie jazdy na rowerach wśród uczniów. Rowerowy Maj potrwa od 7 do 30 maja. W akcji weźmie udział 15 bydgoskich szkół.

Bydgoszcz jest kolejnym miastem, który włączył się w promowanie jazdy na rowerach wśród uczniów. Rowerowy Maj potrwa od 7 do 30 maja. W akcji weźmie udział 15 bydgoskich szkół.

Rowerowy Maj to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna mający formę rywalizacji. Zwycięża szkoła, której uczniowie przejadą najwięcej kilometrów na rowerze, rolkach lub hulajnodze jeżdżąc do szkoły. Celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz zrównoważonej mobilności wśród dzieci. Skierowana jest głównie do uczniów Szkół Podstawowych, gdzie poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły.

Rowerowy Maj w praktyce
Akcja polega na trwającej przez miesiąc rywalizacji uczniów przedszkoli i szkół podstawowych i pracowników placówek oświatowych. Każda z osób, która dotrze do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Najaktywniejsi uczniowie, klasy i szkoły otrzymują specjalnie przygotowane nagrody.

Z chęcią włączyliśmy się w akcję "Rowerowy Maj", bo to kolejna okazja, aby od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach zdrowy styl życia – informuje oficjalny serwis internetowy Bydgoszczy

W tym roku Bydgoszcz po raz pierwszy bierze udział w "Rowerowym Maju" – w tym debiutanckim starcie udział wezmą uczniowie z 15 Szkół Podstawowych: nr 4, nr 12, nr 14, nr 16, nr 28, nr 31, nr 32, nr 35, nr 38, nr 40, nr 41, nr 45, nr 47, nr 57 oraz nr 66.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
Rowerowy Maj
promocja roweru
szkoły
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.