TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerowy Maj w stolicy
INFOBIKE, ZDM - Opublikowano: 07.03.2017 22:59:44
Rowerowy Maj w stolicy

42 tysiące uczniów z 78 szkół weźmie udział w drugiej edycji kampanii Rowerowy Maj, która na celu edukację oraz zachęcenie młodych ludzi i ich rodziców do tego, by w dojazdach do szkoły zrezygnowali z korzystania z samochodów.

42 tysiące uczniów z 78 szkół weźmie udział w drugiej edycji kampanii Rowerowy Maj, która na celu edukację oraz zachęcenie młodych ludzi i ich rodziców do tego, by w dojazdach do szkoły zrezygnowali z korzystania z samochodów.

Rowerowy Maj powstał w Gdańsku. Warszawa pierwszy raz przyłączyła się do niej w ubiegłym roku, zachęcając do rowerowych dojazdów do szkoły ponad 30 tysięcy dzieci. Teraz poszliśmy o krok dalej, zaprosiliśmy do udziału w akacji wszystkie chętne warszawskie podstawówki. Zgłosiło się 78 szkół, w których uczy się 42 tysiące osób. Co to oznacza w praktyce? 90 tysięcy naklejek rozdanych w szkołach, setki plakatów i książeczek rowerowych, a przede wszystkim tysiące szczęśliwych, zdrowszych uczniów ? informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

Ostatnia prosta

Lista szkół jest już zamknięta. Teraz ZDM pracuje nad tym, by wszystko udało się organizacyjnie. Przygotowuje materiały, szkoli nauczycieli i pomaga szkołom przygotować się na to, co nastąpi. Chcąc możliwie najlepiej wesprzeć placówki, które przystępują do kampanii, przekaże im dodatkowe stojaki rowerowe. W tym roku rozdam ich 800, w przyszłym roku planuje zamówić kolejne.

Rowerowy Maj to kampania mająca na celu edukację oraz zachęcenie młodych ludzi i ich rodziców do tego, by w dojazdach do szkoły zrezygnowali z korzystania z samochodów. W praktyce więc to zdrowa rywalizacja. Nie tylko wpływa pozytywnie na samopoczucie, ale także wyrabia dobre nawyki. A w dodatku tu wszyscy dostają nagrody. Przyznajemy je najlepszym szkołom, najlepszym klasom i najlepszym uczniom w mieście, ale doceniamy każdego. Każdy uczeń, który wybierze rower co najmniej trzy razy w miesiącu dostanie specjalny rowerowy prezent.

Dołącz do nas

Nagrodami dla najlepszych klas w każdej szkole są atrakcyjne wycieczki i niezwykłe spotkania. Część z nich udało nam się już potwierdzić, ale wciąż szukamy partnerów, którzy chcieliby wesprzeć akcję.

Jeśli Twoja firma jest zainteresowana dodaniem swojego logo do naszych materiałów, w zamian organizując ciekawą wycieczkę dla wybranej klasy, to zachęcamy do kontaktu. Kampania jest dofinansowana ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Startujemy już 4 maja.

Warsztaty

W każdej klasie, która bierze udział w Rowerowym Maju planujemy przeprowadzić warsztaty. Trwa właśnie przetarg na przygotowanie i prowadzenie tych warsztatów. Na oferty czekamy do 7 marca ? czytamy na stronie internetowej warszawskiego ZDMu.

Kontakt:
mail: rowerowymaj@zdm.waw.pl
telefon: 22 55 89 346, 22 55 89 370


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Rowerowy Maj
ZDM
kampania
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.