TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerowy weekend w Przemyślu
PAP - Opublikowano: 04.05.2018 14:10:15
Rowerowy weekend w Przemyślu

Macie ochotę na rowerowy weekend? Przyjedźcie do Przemyśla na Bike Town.

W najbliższy weekend w Przemyślu odbędzie się festiwal rowerowy Bike Town. Będzie to już piąta edycja tej imprezy, w której ścigać się będą zarówno profesjonalni zawodnicy, jak i amatorzy z całej Polski. Trasa będzie wiodła ulicami miasta.

Jak poinformowała PAP Katarzyna Łukasiewicz, przedstawicielka organizatorów, najważniejsze wydarzenia festiwalu to DOKA Downhill City Tour i zawody Dirt FMB World Tour.

"Pierwszy z nich to wyścig rowerowy przeniesiony z górskich zboczy na miejskie ulice, w którym liczy się czas pokonania trasy. Zawodnicy wystartują ze wzniesienia, kończąc przejazd serią schodów i widowiskowym lotem na przemyskim Rynku" – wyjaśniła.

Natomiast trasa Dirt to zawody zaliczane do międzynarodowego cyklu we freeridzie FMB World Tour. Zawodnicy walczyć będą o cenne nagrody pieniężne i punkty w klasyfikacji generalnej przyznawane przez certyfikowanych w FMBA sędziów.

Łukasiewicz zaznaczyła, że na uczestników festiwalu czeka wiele atrakcji. "Wszyscy, którzy będą chcieli podszkolić się pod okiem instruktorów, będą mogli skorzystać z pumptracka - specjalnego toru do jazdy bez pedałowania, wyrabiającego zmysł równowagi i koordynację. Natomiast w Centrum Testowym będzie można spróbować jazdy po malowniczej okolicy na najnowszych modelach rowerów" – dodała.

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych. W specjalnie przygotowanej dla nich strefie malucha prowadzone będą gry i zabawy o tematyce rowerowej. Powstanie również miasteczko ruchu drogowego, gdzie młodzi rowerzyści będą mogli nauczyć się przepisów ruchu drogowego. Z kolei w strefie serwisu rowerowego będą bezpłatnie wykonywane drobne regulacje i naprawy.

Pierwszy festiwal Bike Town Przemyśl odbył się w 2008 r. Wówczas był to pierwszy w Polsce ekstremalny wyścig po mieście - Downtown. Wydarzenie okazało się dużym sukcesem i w programie imprezy pojawiły się kolejne widowiskowe dyscypliny rowerowe. Co roku festiwal przyciąga kilka tysięcy widzów.

Organizatorami imprezy są: urząd miejski w Przemyślu, Fundacja Azymut i VeloProjekt.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przemyśl
Bike Town
festiwal rowerowy
wyścig
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.