TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowery miejskie powracają do Gminy Michałowice
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 13.03.2017 19:37:59
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Od 9 marca można już korzystać z 6 samoobsługowych wypożyczalni oraz 55 rowerów miejskich na terenie Gminy Michałowice. W stosunku do ubiegłego roku podwoiła się liczba stacji ? do punktów wypożyczeń, które działały w ubiegłym sezonie, dołączyły trzy kolejne. Za wdrożenie oraz obsługę Roweru Gminnego odpowiada firma Nextbike Polska.

Od 9 marca można już korzystać z 6 samoobsługowych wypożyczalni oraz 55 rowerów miejskich na terenie Gminy Michałowice. W stosunku do ubiegłego roku podwoiła się liczba stacji ? do punktów wypożyczeń, które działały w ubiegłym sezonie, dołączyły trzy kolejneZa wdrożenie oraz obsługę Roweru Gminnego odpowiada firma Nextbike Polska. 

System Rower Gminny już działa i jest dwukrotnie większy niż dotychczas! Do stacji zlokalizowanych w Opaczy?Kolonii, Komorowie i Regułach dołączyły 3 nowe lokalizacje: w Michałowicach i Nowej Wsi, przy przystankach kolejki WKD oraz w sołectwie Komorów, przy zalewie. Zwiększyła się także liczba rowerów. Do dyspozycji mieszkańców i osób odwiedzających gminę jest ich obecnie 55.

Aby móc wypożyczyć Rower Gminny, należy zarejestrować się na stronie www.rower.michalowice.pl i dokonać opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 złotych. Opłata ta podlega zwrotowi z chwilą wyrejestrowania użytkownika z systemu Rower Gminny, o ile wcześniej nie została wykorzystana na opłaty. Po zaksięgowaniu wpłaty możliwe jest już dokonywanie wypożyczeń. 

Ważne: konto użytkownika jest aktywne ? umożliwia wynajmy ? tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł. System Rower Gminny umożliwia bezobsługowe wypożyczanie jednośladów przez całą dobę ? we wszystkie dni tygodnia, w okresie funkcjonowania systemu, czyli od dziś do końca listopada. Rowery  można wynajmować bezpłatnie aż do 12 godzin. W przypadku niezwrócenia roweru w tym czasie ? pobierana jest opłata w wysokości 10 zł za każdą kolejną godzinę. Maksymalny czas wynajmu to 24 godziny.

Usługę obejmującą uruchomienie i zarządzanie systemem świadczy firma Nextbike Polska S.A, która jest operatorem sieci bezobsługowych wypożyczalni w całym kraju, m.in.: warszawskie Veturilo, Łódzki Rower Publiczny, Lubelski Rower Miejski, Wrocławski Rower Miejski czy Poznański Rower Miejski. Wszystkie te systemy są kompatybilne, co oznacza, że każdy mieszkaniec gminy Michałowice, który założy i aktywuje konto, może korzystać z rowerów miejskich w całej Polsce bez dodatkowej rejestracji. Podobnie mieszkańcy innych miast, zarejestrowani w jednym z systemów Nextbike, mogą korzystać z systemu "Roweru Gminnego" za pośrednictwem swoich dotychczasowych kont. Umowa została podpisana w Urzędzie Gminy Michałowice 8 marca przez prezesa Nextbike Polska S.A oraz wójta gminy Michałowice, Krzysztofa Grabkę.  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gmina Michałowice
rower miejski
Nextbike Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.