TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowery miejskie powracają do Gminy Michałowice
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 13.03.2017 19:37:59
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Od 9 marca można już korzystać z 6 samoobsługowych wypożyczalni oraz 55 rowerów miejskich na terenie Gminy Michałowice. W stosunku do ubiegłego roku podwoiła się liczba stacji ? do punktów wypożyczeń, które działały w ubiegłym sezonie, dołączyły trzy kolejneZa wdrożenie oraz obsługę Roweru Gminnego odpowiada firma Nextbike Polska. 

System Rower Gminny już działa i jest dwukrotnie większy niż dotychczas! Do stacji zlokalizowanych w Opaczy?Kolonii, Komorowie i Regułach dołączyły 3 nowe lokalizacje: w Michałowicach i Nowej Wsi, przy przystankach kolejki WKD oraz w sołectwie Komorów, przy zalewie. Zwiększyła się także liczba rowerów. Do dyspozycji mieszkańców i osób odwiedzających gminę jest ich obecnie 55.

Aby móc wypożyczyć Rower Gminny, należy zarejestrować się na stronie www.rower.michalowice.pl i dokonać opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 złotych. Opłata ta podlega zwrotowi z chwilą wyrejestrowania użytkownika z systemu Rower Gminny, o ile wcześniej nie została wykorzystana na opłaty. Po zaksięgowaniu wpłaty możliwe jest już dokonywanie wypożyczeń. 

Ważne: konto użytkownika jest aktywne ? umożliwia wynajmy ? tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł. System Rower Gminny umożliwia bezobsługowe wypożyczanie jednośladów przez całą dobę ? we wszystkie dni tygodnia, w okresie funkcjonowania systemu, czyli od dziś do końca listopada. Rowery  można wynajmować bezpłatnie aż do 12 godzin. W przypadku niezwrócenia roweru w tym czasie ? pobierana jest opłata w wysokości 10 zł za każdą kolejną godzinę. Maksymalny czas wynajmu to 24 godziny.

Usługę obejmującą uruchomienie i zarządzanie systemem świadczy firma Nextbike Polska S.A, która jest operatorem sieci bezobsługowych wypożyczalni w całym kraju, m.in.: warszawskie Veturilo, Łódzki Rower Publiczny, Lubelski Rower Miejski, Wrocławski Rower Miejski czy Poznański Rower Miejski. Wszystkie te systemy są kompatybilne, co oznacza, że każdy mieszkaniec gminy Michałowice, który założy i aktywuje konto, może korzystać z rowerów miejskich w całej Polsce bez dodatkowej rejestracji. Podobnie mieszkańcy innych miast, zarejestrowani w jednym z systemów Nextbike, mogą korzystać z systemu "Roweru Gminnego" za pośrednictwem swoich dotychczasowych kont. Umowa została podpisana w Urzędzie Gminy Michałowice 8 marca przez prezesa Nextbike Polska S.A oraz wójta gminy Michałowice, Krzysztofa Grabkę.  


Sprawdź też:
Gmina Michałowice
rower miejski
Nextbike Polska

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.