TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowery Nextbike w Koszalinie. Od 27 kwietnia
InfoBike.pl - Opublikowano: 16.04.2018 14:00:37
Nextbike w Koszalinie

Przez 3 kolejne lata warszawska firma Nextbike Polska zł zarządzać będzie Koszalińskim Rowerem Miejskim. Za 1,2 mln zł.

10 stacji wyposażonych w sumie w 150 stojaków rowerowych, 100 jednośladów, a przy dworcu PKP centrum przesiadkowe - z tej całej nowo wybudowanej infrastruktury mieszkańcy Koszalina będą mogli korzystać od 27 kwietnia.

Projekt "Koszaliński Rower Miejski" jest przedsięwzięciem dofinansowanym z UE w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Jego realizacją przez trzy sezony rowerowe za 1,2 mln zł zajmie się wyłoniona w przetargu warszawska firma Nextbike Polska. Dodatkowo wybudowane zostało centrum przesiadkowe przy dworcu PKP.

Od 27 kwietnia do 30 listopada w Koszalinie można będzie skorzystać z rowerów miejskich. Będzie ich łącznie 100. Wszystkie mają ujednolicony i identyfikowalny wygląd i wyposażenie. Jak poinformowały służby prasowe miasta Koszalina, każdy rower przeznaczony jest dla jednej osoby, która ukończyła co najmniej 13 lat (osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców). Posiada bagażnik o pojemności ok. 15 l, przednią i tylną lampkę, opony antyprzebiciowe i dzwonek.

W Koszalinie powstało 10 stacji (Gnieźnieńska, Targowisko, Dworzec, Przemysłowa, Jamno, Wąwozowa, Politechnika, Budowlanka, Zielona, Ratusz) ze 150 stojakami na rowery.

Korzystanie z roweru miejskiego będzie możliwe po zarejestrowaniu się na stronie internetowej www.koszalinskirowermiejski.pl przy pomocy terminalu umiejscowionego na każdej stacji wypożyczeni lub infolinii operatora. Opłata inicjalna wynosi 10 zł, ale to z niej finansowane są pierwsze wypożyczenia. Raz zarejestrowani w systemie warszawskiego operatora użytkownicy roweru miejskiego zyskają dostęp do niego w innych miastach, w których on działa.

Pierwsze 20 minut korzystania z roweru w Koszalinie jest bezpłatne, od godziny jazdy kosztuje 1 zł, a każda kolejna godzina to wydatek 2 zł, ale opłata za przekroczenie 12 godzin wypożyczenia wynosi 200 zł.

Oferta Nextbike

Przypomnijmy, że przetarg na KRM rozstrzygnięty został 22.11.2017 roku. W wyniku postępowania przetargowego został wyłoniony wykonawca , czyli firma Nextbike Polska S.A. z siedzibą w Warszawie. Wartość usługi wynosi 1 233 648, 60 zł brutto i będzie realizowana przez trzy sezony rowerowe:

1. 2018 – 27.04 – 30.11

2. 2019 – 01.03 – 30.11

3. 2020 – 01.03 – 30.11

W ramach ww. usługi Wykonawca uruchomi systemu samoobsługowej wypożyczalni rowerów miejskich składający się z 10 stacji rowerowych wyposażonych w 10 terminali, 150 stojaków rowerowych oraz 100 rowerów. Koszaliński Rower Miejski będzie realizowany w ramach zadania pn.: "Promocja zachowań energooszczędnych poprzez stworzenie Roweru Miejskiego" w ramach projektu "Inwestycje w zintegrowaną infrastrukturę związaną z transportem niskoemisyjnym na terenie Koszalina" Działanie 2.3 Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko – Kołobrzesko – Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 - 2020. Umowa o dofinansowanie nr RPZP.02.03.00-32 - 003/17- 00 z dnia 06.09.2017r.

Koszalin to trzecie - po Szczecinie i Kołobrzegu - miasto w Zachodniopomorskiem, które będzie korzystało z usług warszawskiego operatora. Łącznie jest ich prawie 30 w Polsce i zagranicą. Użytkownicy mają dostęp do ok. 12 tys. rowerów. W 2017 r. wypożyczane były 11 mln razy. Tylko w Warszawie operator ma 1,4 mln użytkowników.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Nextbike
Koszalin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.