TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowery transportowe do wypożyczenia w Gdyni
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 06.11.2018 21:44:11
Zdj. gdynia.pl

Mieszkasz w Gdyni i chcesz przewieźć duże i ciężkie towary? Wypożycz rower cargo. Miasto zakupiło 10 rowerów transportowych ze wspomaganiem elektrycznym. Można z nich korzystać bezpłatnie.

Mieszkasz w Gdyni i chcesz przewieźć duże i ciężkie towary? Wypożycz rower cargo. Miasto zakupiło 10 rowerów transportowych ze wspomaganiem elektrycznym. Można z nich korzystać bezpłatnie.

Rowery kupiono dzięki dofinansowaniu z unijnego projektu CoBiUM (Cargo Bikes in Urban Mobility) z programu Interreg Południowy Bałtyk. Rowery można wypożyczać do 28 dni. Ich udźwig wynosi do 100 km w zależności od modelu.

Jak informuje miasto Gdynia, roweru towarowego można użyć m.in. do:

  • przewozu towaru między filiami
  • dostaw (maksymalnie do 100 kg w zależności od modelu)
  • transportu na tzw. pierwszej i ostatniej mili
  • realizacji zamówień
  • promocji swojej działalności

Miasto zakupiło kilka rodzajów rowerów: 2-kołowy z zamykaną skrzynią towarową (Babboe City-E Cargo), rower 2-kołowy z otwartą skrzynią towarową (Babboe City-E), 3-kołowy z otwartą skrzynią towarową (Babboe Big-E), 3-kołowy z otwartą skrzynią towarową i otwieraną ścianą przednią (Babboe Dog-E), 3-kołowy z zamykaną skrzynią towarową (Babboe Transporter-E)

Żeby je wypożyczyć wystarczy wysłać wiadomość e-mail na adres kontakt@mobilnagdynia.pl, który będzie zawierał nazwę i adres firmy, planowany termin wzięcia roweru w użyczenie oraz przybliżoną trasę, po której będzie jeździł rower lub wypełnić formularz rezerwacyjny.

W ciągu dwóch dni roboczych organizatorzy skontaktują się z zainteresowanymi. Sam rower można odebrać i zwrócić w umówionym punkcie w centrum Gdyni, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-15:00. Dodatkowo do roweru wydawane jest dodatkowe wyposażenie, które ułatwia jego eksploatację (m.in. dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe, ładowarka do baterii czy pokrowiec). Wypożyczającemu zostanie udzielony krótki instruktaż z użytkowania i eksploatacji roweru - infomruje oficjalny serwis internetowy miasta. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
rowery cargo
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.