TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

RPO wesprze kolejne kujawskie drogi rowerowe
InfoBike.pl - Opublikowano: 09.01.2019 14:30:38
RPO wesprze kolejne kujawskie drogi rowerowe

Do tej pory - w obecnej perspektywie - z kujawsko-pomorskiego RPO wsparto budowę 39 ścieżek rowerowych o łącznej długości blisko 150 kilometrów.

W połowie stycznia rusza kolejny konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w którym między innymi samorządy lokalne mogą uzyskać dofinansowanie na budowę ścieżek rowerowych.

Do tej pory - w obecnej perspektywie - z kujawsko-pomorskiego RPO wsparto budowę 39 ścieżek rowerowych o łącznej długości blisko 150 kilometrów.

- Rower to nie tylko sposób na aktywny wypoczynek, ale też tani i praktyczny środek komunikacji, z którego mieszkańcy regionu korzystają coraz częściej. Bezpieczne i wygodne ścieżki zachęcają, by wybrać rower jako alternatywę dla samochodu. Dlatego też przygotowaliśmy kolejny już konkurs, w którym można uzyskać dofinansowanie na budowę ścieżek rowerowych – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Wnioski o dofinansowanie mogą składać też związki jednostek samorządu terytorialnego, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego i samorządowe jednostki organizacyjne. Projekty mogą obejmować budowę i przebudowę ścieżek rowerowych, a kwota przeznaczona na dofinansowanie to 4,3 mln złotych. Konkurs trwa od 14 do 25 stycznia. Więcej informacji na stronie mojregion.eu.Inf

W najbliższym czasie powinniśmy poznać także wyniki naborów w trzech konkursach RPO, dotyczących ścieżek rowerowych. Do podziału między samorządy lokalne jest w sumie 32 miliony złotych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Kujawsko-Pomorskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.