TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rusza Chorzowski Rower Miejski
INFOBIKE.PL, NEXTBIKE - Opublikowano: 10.10.2018 20:08:46
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Tylko godziny zostały do uruchomienia Chorzowskiego Roweru Miejskiego. KajTeroz, bo taką będzie miał nazwę, ruszy już jutro. Pierwszego dnia, we czwartek, bezpłatna będzie pierwsza godzina wypożyczenia! Na początek dostępnych będzie 150 rowerów i 15 stacji.

Tylko godziny zostały do uruchomienia Chorzowskiego Roweru Miejskiego. KajTeroz, bo taką będzie miał nazwę, ruszy już jutro. Pierwszego dnia, we czwartek, bezpłatna będzie pierwsza godzina wypożyczenia! Na początek dostępnych będzie 150 rowerów i 15 stacji.

"W Chorzowie poważnie traktujemy kwestię ochrony środowiska i zrównoważonego transportu, dlatego oddajemy mieszkańcom system rowerowy, który będzie największym w regionie. Duża liczba rowerów i przemyślane rozmieszczenie stacji pozwoli na to, aby chorzowianie dzięki KajTeroz zaczęli dojeżdżać do pracy, szkoły czy na zakupy" – tłumaczy Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

To pierwszy etap większego projektu. Od 21 marca w Chorzowie dostępnych będzie w sumie 460 rowerów, w tym rowery familijne, rowery z fotelikami dziecięcymi, tandemy, rowerki dziecięce i standardowe, a  mieszkańcy będą mogli skorzystać z 46 stacji. W pierwszym etapie, który zostanie uruchomiony jutro, dostępnych będzie 15 stacji: Batory PętlaBatory Dworzec PKPMORiSPark RóżGwareckaChorzowskie Centrum KulturyPlac Powstańców ŚląskichPlac Adama MickiewiczaPark Śląski – ElkaStadion Śląski – Al. KarolinkiPark Śląski – PelikanyPark Śląski ZOOWęzłowiecPlac Św. Jana i Maciejkowice.

"Systemy rowerowe Nextbike znane są mieszkańcom Chorzowa z innych śląskich miast. Startujemy już z zasobem 1500 mieszkańców Chorzowa zarejestrowanych w naszych systemach w innych miastach. Teraz będą oni mogli wypożyczyć rowery w rodzinnym Chorzowie. Nowych użytkowników zapraszamy do rejestracji w systemie i wypożyczania rowerów" – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Rejestracji można dokonać na stronie KajTeroz.pl, poprzez aplikację mobilną KajTeroz lub korzystając z terminalu stacji rowerowej. Należy też wpłacić minimum 10 złotych, z których pobierane będą ewentualne opłaty. Aby wypożyczyć rower wystarczy na terminalu wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru. Można też skorzystać z aplikacji KajTeroz na telefony komórkowe. Logujemy się w niej raz, potem wystarczy zeskanować kod QR, który jest w tylnej części roweru.

Tylko jutro, we czwartek, 11 października, z okazji inauguracji systemu, bezpłatna będzie pierwsza godzina wypożyczenia! Od piątku bezpłatne będzie pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia. Pierwsza godzina wypożyczenia kosztować będzie złotówkę, druga 2 zł, trzecia 3 zł, a czwarta i każda kolejna po 4 zł.

Tegoroczny sezon KajTeroz potrwa do 30 listopada. W przyszłym roku z rowerów będzie można korzystać już od 21 marca. Do dyspozycji będzie 46 stacji i 460 rowerów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Chorzów
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.