TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rusza nowe poznańskie RoweLove
- Opublikowano: 06.07.2018 14:00:27
Rusza nowe poznańskie RoweLove

Rozpoczynają się prace przy budowie kolejnego odcinka traktu pieszo-rowerowego RoweLove Rataje. Nowy odcinek będzie miał ok. 350 metrów

Powstanie kolejny odcinek łączący Maltę z terenami nadwarciańskimi. Ścieżka przebiegać będzie od ul. Zamenhofa wzdłuż ul. Na Skarpie na os. Piastowskim.

Z realizacji projektu skorzystają nie tylko rowerzyści, gdyż w jego ramach zostanie wyremontowany również chodnik na ul. Na Skarpie. Mieszkańcy osiedla zyskają wygodny trakt pieszy, a rowerzystom łatwiej będzie dojechać z ratajskich osiedli nad Wartę.

Nowy odcinek RoweLove Rataje będzie miał ok. 350 metrów. Dodatkowo, w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła i wzdłuż miejsc postojowych na ul. Na Skarpie, zostanie przebudowany istniejący chodnik na długości ok. 200 metrów.Droga rowerowa będzie o nawierzchni bitumicznej a chodnik z kostki betonowej. Wykonane zostanie również oświetlenie, tak by z nowego połączenia można bezpiecznie korzystać również po zmroku.

Prace powinny zakończyć się jesienią tego roku. Zgodnie z umową wykonawca ma 120 dni na ich wykonanie. Koszt inwestycji to ponad 730 tys. zł.

Po zakończeniu całości prac powstanie bezpieczne, estetyczne połączenie terenów nadwarciańskich, ratajskich osiedli z Maltą. Realizacja projektu rozpoczęła się w 2013 roku w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wykonania zostanie jeszcze ostatni odcinek "L" - wzdłuż linii tramwajowej prowadzącej od ul. Jana Pawła II do ul. Piaśnickiej. Zostanie on wykonany równocześnie z remontem tego odcinka trasy tramwajowej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.