TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rusza Radomski Rower Miejski
RADOM.PL - Opublikowano: 31.03.2017 23:42:00
Zdj. Infobike.pl

Od soboty, 1 kwietnia radomianie będą mogli skorzystać z samoobsługowego systemu rowerowego, obejmującego 25 stacji i 250 jednośladów, w tym dwa familijno-bagażowe oraz trzy tandemy.

Od soboty, 1 kwietnia radomianie będą mogli skorzystać z samoobsługowego systemu rowerowego, obejmującego 25 stacji i 250 jednośladów, w tym dwa familijno-bagażowe oraz trzy tandemy.

Przetarg na wdrożenie oraz kompleksową obsługę Radomskiego Roweru Miejskiego wygrała firma Nextbike Polska. Umowa została zawarta na okres 2017-2019. W ostatnich dniach marca odbył się montaż stacji, a wszystkie rowery zostały w nich już ustawione i czekają na sobotnią inaugurację.

- To moment, na który czekało wielu mieszkańców Radomia. W 2015 roku zaproponowałem stworzenie systemu roweru publicznego. Przeprowadziliśmy test, po którym mieszkańcy w konsultacjach społecznych jednoznacznie powiedzieli, że podoba się im takie rozwiązanie. My teraz wychodzimy naprzeciw temu oczekiwaniu. Radom dołącza do grona wielu europejskich miast, w których transport rowerowy odgrywa coraz większą rolę. Stanowi przede wszystkim alternatywę dla ruchu samochodowego i pozwala uniknąć stania w korkach. Jestem pewien, że te 250 rowerów będzie niemal cały czas w ruchu, a z czasem liczba stacji i liczba rowerów będzie rosła - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Projekt wciąż jest otwarty i mogą do niego włączać się firmy i instytucje gotowe na własnym terenie ustawiać kolejne stacje. - Zapraszam do współpracy wszystkich, którym podoba się idea roweru miejskiego. Wspólnie możemy stworzyć jeszcze atrakcyjniejszą ofertę dla radomian - dodaje prezydent.

Wypożyczalnie Radomskiego Roweru Miejskiego będą czynne codziennie, przez całą dobę, od soboty, 1 kwietnia, do końca października.

- Bardzo nam miło wrócić do Radomia i bardzo się cieszymy. Przyjęto nas tu bardzo serdecznie, dlatego cieszymy się, że ten projekt powstał. Cieszymy się, że Radom dołącza do systemu Nextbike Polska jako 19 miasto w Polsce. Łącznie aż 5 milionów Polaków ma dostęp do systemu rowerów miejskich. Rowery publiczne to rozwiązanie poprawiające jakość życia. Obecnie przekazujemy mieszkańcom aż 600 kombinacji połączeń pomiędzy stacjami. Nowością są na pewno tandemy, ale też rowery cargo. Dwa takie rowery będą funkcjonowały w mieście i jeśli się spodobają to jesteśmy otwarci na rozmowy aby było ich więcej ? powiedział Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Aby korzystać z Radomskiego Roweru Miejskiego w pierwszej kolejności wymagana jest rejestracja na stronie internetowej www.radomskirowermiejski.pl oraz dokonanie opłaty początkowej w wysokości minimum 10 zł. Po jej zaksięgowaniu będzie można już wypożyczać rowery. Konto użytkownika jest aktywne, czyli umożliwia dokonywanie wynajmów, tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł. W przypadku ewentualnego zamknięcia konta, opłata początkowa podlega zwrotowi, jeśli wcześniej nie została wykorzystana na przejazdy. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia roweru będzie zawsze darmowe. Czas od 21 do 60 minuty wypożyczenia to koszt 1 zł. Druga godzina - 3 zł, a trzecia i każda następna - po 4 zł.

W ramach kompleksowego wdrożenia systemu, użytkownicy będą mieli do dyspozycji specjalną aplikację na urządzenia mobilne, która umożliwia wypożyczenie m.in. poprzez skanowanie kodu QR. Użytkownicy nie posiadający smartfonów będą mogli skorzystać z dotykowych terminali znajdujących się na każdej stacji. Wystarczy wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer wybranego roweru.

Radomski Rower Miejski będzie kompatybilny z systemami Nextbike m.in. w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu, Opolu, Białymstoku, Katowicach i Gliwicach oraz systemami na całym świecie. Jednorazowa rejestracja umożliwi korzystanie z rowerów na 4 kontynentach w 18 państwach i aż 142 miastach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
Radomski Rower Miejski
wypożyczalnia rowerów
Nextbike Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.