TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rybnik. Policjant na rowerze zatrzymał kierowcę Porsche
INFOBIKE - Opublikowano: 02.09.2019 21:00:53
Zdj. KMP Rybnik

Policjant z Rybnika, jadąc na rowerze, zatrzymał kierowcę Porsche, który miał zakaz jazdy samochodem. Funkcjonariusz nie był w pracy i nie pełni służby na rowerze.

Policjant z Rybnika, jadąc na rowerze, zatrzymał kierowcę Porsche, który miał zakaz jazdy samochodem. Funkcjonariusz nie był w pracy i nie pełni służby na rowerze. Jechał do pracy.

Skojarzył kierowcę

Do zatrzymania doszło, gdy asp. Artur Wyciszkiewicz, który pracuje rybnickiej drogówce w grupie SPEED, jechał do pracy. Rozpoznał kierowcę, który miał zakaz prowadzenia samochodu. Policjant wiedział to, ponieważ w przeszłości sam zatrzymał go do kontroli, podczas której okazało się, że ten jest nietrzeźwy.

Kierowca Porsche Cayenne po raz drugi trafił na tego samego policjanta i po raz kolejny łamał przepisy. Jechał mimo zakazu prowadzenia pojazdów, ponadto korzystał z telefonu i wjechał pod zakaz ruchu. Policjant zablokował mu rowerem drogę i wezwał patrol.

Jechał za autem

Kierowca samochodu wjechał pod zakaz ruchu, a także korzystał z telefonu komórkowego podczas jazdy. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rybniku, policjant, jadąc za autem w dużym ruchu, był w stałym kontakcie z dyżurnym. W pewnej chwili kierowca porsche zatrzymał się na ulicy Wiejskiej przed przejściem dla pieszych. Ten moment wykorzystał policjant, zajechał mu drogę i polecił, aby 40-latek zjechał na pobocze. Tam wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki i czekał na przyjazd swoich kolegów z drogówki. Zatrzymanemu, za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rybnik
policja
  • Krzysztof Kantor – 02.09.2019

    Rozumiem ze rower odegrał tutaj krytyczna role ?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.