TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rybnik - rowerem pod nasypem kolejowym
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 02.02.2018 21:38:55
Zdj. Rybnik.eu

W Rybniku ogłoszono przetarg na poprowadzenie ciągu pieszo-rowerowego, który ma biec pod nasypem kolejowym. Tunel ma połączyć dzielnice Północ i Paruszowiec Piaski.

W Rybniku ogłoszono przetarg na poprowadzenie ciągu pieszo-rowerowego, który ma biec pod nasypem kolejowym. Tunel ma połączyć dzielnice Północ i Paruszowiec Piaski.

- Dzięki wybudowaniu tunelu pod nasypem kolejowym w naturalny sposób otworzą się na siebie dzielnice Północ i Paruszowiec Piaski. To ważne nie tylko ze względu na łatwiejszy dostęp do zlokalizowanego tam przystanku kolejowego, ale też dlatego, że w dzielnicy Paruszowiec Piaski powstaje zupełnie nowa, interesująca przestrzeń rekreacyjno-spacerowa. Myślę tutaj choćby o Błoniach z torem rolkarskim, czy powstającej nieopodal tężni solankowej – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Firma, która wygra przetarg, będzie miała 280 dni na realizację zadania. A zasanie nie należy do najłatwiejszych. Jak informuje oficjalna strona internetowa Rybnika zadanie stojące przed potencjalnym wykonawcą inwestycji jest dość specyficzne,  nie tylko przez konieczność posiadania odpowiednich specjalistycznych możliwości technologicznych i organizacyjnych związanych z budową podziemnych ciągów komunikacyjnych, ale także z powodu konieczności posiadania odpowiedniego przygotowania do realizacji inwestycji na terenach kolejowych. Chodzi o tereny, na których obowiązują rygorystyczne warunki dotyczące bezpieczeństwa ruchu kolejowego, w tym szczególnie ochrona infrastruktury technicznej oraz bezpieczeństwa transportu kolejowego. Dlatego też uczestnicy postępowania przetargowego muszą się wykazać wykonaniem minimum dwóch robót prowadzonych na terenach kolejowych.Oferty można składać do 7 lutego.

W ramach zadania trzeba będzie wykonać: ciąg pieszo-rowerowy, miejsca postojowe dla samochodów, zadaszone parkingi rowerowe, wiary rowerowe, kanalizację deszczową, tereny zielone wraz z obiektami małej architektury orz oświetlenie i monitoring obszaru inwestycji.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rybnik
przetarg
tunel
ciąg pieszo-rowerowy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.