TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rzym: Nowe rowerowe ścieżki na koniec kwarantanny
InfoBike.pl - Opublikowano: 02.05.2020 14:00:18
Rzym: Nowe rowerowe ścieżki na koniec kwarantanny

Stolica Włoch przygotowuje się na częściowy powrót do nowej normalności. M.in. rowerzystom udostępniono w stolicy 150 dodatkowych kilometrów ścieżek.

Rzymianie już zachęcani są do korzystania z alternatywnych środków lokomocji; skuterów i rowerów, by zmniejszyć obciążenie komunikacji miejskiej. Rowerzystom udostępniono w stolicy 150 dodatkowych kilometrów ścieżek.

55 dni

Po 55 dniach kwarantanny władze Rzymu przygotowują miasto na częściowy, nadal znacznie ograniczony restrykcjami, powrót do tzw. nowej normalności. Nowy etap ma, tak jak w całych Włoszech, rozpocząć się w poniedziałek.

Autobusy i metro będą kursować w Wiecznym Mieście do 23.30. W środkach lokomocji obowiązywać będzie wymóg noszenia maseczek. W każdym pojeździe zajętych może być tylko połowa miejsc, co wynika z konieczności zachowania dystansu społecznego. Miejsca dla pasażerów i te, które muszą pozostać wolne, oznakowano specjalnymi nalepkami.

Na stacjach metra dostępne będą dozowniki z płynami dezynfekującymi.

Otwarte zostaną rzymskie parki, wśród nich te największe - Villa Borghese i Villa Pamphilj.

II etap

W drugiej fazie sklepy będą otwarte do godziny 21.30, czyli dłużej niż obecnie.

W lokalach gastronomicznych dozwolona będzie wyłącznie sprzedaż na wynos. Dotyczy to restauracji, barów, pizzerii, cukierni i lodziarni.

Zasadnicze zmiany wprowadzone zostały przez władze Rzymu do kalendarza i godzinowego rozkładu pracy urzędów i innych instytucji. Będą one otwierane nie wszystkie o tej samej porze rano, ale między 8.30 a 11.30 i w różnych dniach tygodnia. Część biur, między innymi zarządu miasta, pozostanie przy pracy zdalnej. Tą formą będą objęci przede wszystkim rodzice dzieci do 14 lat. Są one w domu z powodu zamknięcia szkół do września. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
droga
Włochy