TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sianów powiększa sieć tras rowerowych
BIURO PRASOWE UM WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO - Opublikowano: 07.07.2017 19:30:37
Zdj. Materiały prasowe

Prawie 8 km tras rowerowych przybędzie na terenie gminy Sianów. Ich powstanie umożliwi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Prawie 8 km tras rowerowych przybędzie na terenie gminy Sianów. Ich powstanie umożliwi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

To kluczowy projekt w tym zakresie nie tylko dla Sianowa, ale także dla Koszalina. W piątek, 7 lipca 2017 roku w Koszalinie, umowę  podpisał wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj oraz burmistrz Sianowa Maciej Berlicki.

Projekt uwzględnia w szczególności takie miejscowości jak: Osieki, Kleszcze, Suchą Koszalińską, Iwięcino, Wierciszewo, Skibno i Skwierzynkę. Każdy z zaplanowanych odcinków dróg rowerowych prowadzić ma z kolei do miejsca przesiadkowego "bike&ride" umożliwiającego dalszy transport PKS-em, busem lub pociągiem do miejsca zatrudnienia w Sianowie lub w Koszalinie.

Każda inwestycja na rzecz rozbudowy i spójności sieci tras rowerowych w regionie jest cenna. Przybliża nas do utworzenie na Pomorzu Zachodnim dogodnych warunków dla cyklistów. Stanowi także alternatywę dla komunikacji samochodowej i autobusowej - mówił wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Inwestycja warta jest prawie 4,8 mln zł. Unijna pomoc stanowi aż 85% kosztów i wyniesie ponad 4 mln zł. Prace przy projekcie mają ruszyć jeszcze w lipcu br., a zakończą się w czerwcu 2018 roku.

Zadanie wpisuje się w założenia 2 Osi Priorytetowej "Gospodarka niskoemisyjna, działanie 2.3 Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zachodniopomorskie
Sianów
trasy rowerowe
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.