TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sianów powiększa sieć tras rowerowych
BIURO PRASOWE UM WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO - Opublikowano: 07.07.2017 19:30:37
Zdj. Materiały prasowe

Prawie 8 km tras rowerowych przybędzie na terenie gminy Sianów. Ich powstanie umożliwi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

To kluczowy projekt w tym zakresie nie tylko dla Sianowa, ale także dla Koszalina. W piątek, 7 lipca 2017 roku w Koszalinie, umowę  podpisał wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj oraz burmistrz Sianowa Maciej Berlicki.

Projekt uwzględnia w szczególności takie miejscowości jak: Osieki, Kleszcze, Suchą Koszalińską, Iwięcino, Wierciszewo, Skibno i Skwierzynkę. Każdy z zaplanowanych odcinków dróg rowerowych prowadzić ma z kolei do miejsca przesiadkowego "bike&ride" umożliwiającego dalszy transport PKS-em, busem lub pociągiem do miejsca zatrudnienia w Sianowie lub w Koszalinie.

Każda inwestycja na rzecz rozbudowy i spójności sieci tras rowerowych w regionie jest cenna. Przybliża nas do utworzenie na Pomorzu Zachodnim dogodnych warunków dla cyklistów. Stanowi także alternatywę dla komunikacji samochodowej i autobusowej - mówił wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Inwestycja warta jest prawie 4,8 mln zł. Unijna pomoc stanowi aż 85% kosztów i wyniesie ponad 4 mln zł. Prace przy projekcie mają ruszyć jeszcze w lipcu br., a zakończą się w czerwcu 2018 roku.

Zadanie wpisuje się w założenia 2 Osi Priorytetowej "Gospodarka niskoemisyjna, działanie 2.3 Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego".Sprawdź też:
Zachodniopomorskie
Sianów
trasy rowerowe

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.