TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Skradziony rower Veturilo odnaleziony w Cegłowie
INFORMACJA PRASOWA - Opublikowano: 13.07.2017 20:46:52
Zdj. KSP Warszawa

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Mrozach podczas patrolu Cegłowa zabezpieczyli warszawski rower miejski, którym jechał jeden z mieszkańców.

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Mrozach podczas patrolu Cegłowa zabezpieczyli warszawski rower miejski, którym jechał jeden z mieszkańców. Następnie funkcjonariusze dotarli do 69-latka z Warszawy, który miał kupić jednoślad na jednym z bazarów, a później przywieźć do Cegłowa. 69-latek usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa paserstwa.

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Mrozach patrolowali cegłowskie ulice. W pewnej chwili zauważyli jadącego na rowerze mężczyznę. Nie byłoby w tym nic podejrzanego, gdyby nie rower. Mundurowi od razu zwrócili uwagę, że jest to typowy rower miejski, który można wypożyczyć w Warszawie.

Funkcjonariusze zatrzymali rowerzystę do kontroli. Był to 67-letni mieszkaniec Cegłowa. Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że rower otrzymał od znajomego, który mieszka w Warszawie.

Policjanci nawiązali kontakt z firmą, do której należał jednoślad. Wstępnie ustalono, że w nieznanych okolicznościach mógł on być utracony na terenie stolicy. Pozostało namierzenie mężczyzny, który miał dostarczyć rower do Cegłowa.

Sprawą zajęli się policjanci z zespołu kryminalnego Komisariatu Policji w Mrozach, którzy ustalili adres w Warszawie, pod którym mieszkał poszukiwany przez nich 69-letni mężczyzna. Podejrzany o paserstwo trafił do komisariatu. Mężczyzna tłumaczył się, że rower kupił na jednym z warszawskich bazarów.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie 69-latkowi zarzutu karnego polegającego na nabyciu przedmiotu, który mógł pochodzić z czynu zabronionego.

69-latek przyznał się do paserstwa i dobrowolnie poddał się karze. Rower przekazano już firmie, której jest własnością.

dn/aw
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
rower miejski
Cegłów
policja
kradzież
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.