TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Śląskie kupi 230 rowerów elektrycznych
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 30.01.2019 19:49:51
230 rowerów elektrycznych trafi do urzędników, strażników i policjantów

Miasta i gminy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii dostaną 230 rowerów. Zgromadzenie GZM zadecydowało o zakupie rowerów za około 2 mln zł. Mają trafić do gmin jeszcze w tym roku.

Miasta i gminy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii dostaną 230 rowerów. Zgromadzenie GZM zadecydowało o zakupie rowerów za około 2 mln zł. Mają trafić do gmin jeszcze w tym roku.

Rowery mają promować zrównoważoną mobilność miejską i zdrowe nawyki. Zasięg rowerów elektrycznych ze wspomaganiem ma wynieść do 60 km; bateria litowo-jonowa o pojemności 500 Wh; waga nieprzekraczająca 33 kg; sakwy na bagaż oraz zapięcie rowerowe w formie blokady. To tylko kilka z wymagań, jakie musi spełnić 230 rowerów elektrycznych, które jeszcze w tym roku mają trafić do urzędników, policjantów i strażników miejskich z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Decyzję o kupnie rowerów podjęło Zgromadzenie GZM we wtorek 29 stycznia. Elektryczne rowery zostaną przekazane do 41 miast i gmin w ramach programu "Rowerem lub na kole", którego celem jest zmiana nawyków transportowych. Do Katowic ma trafić 11 rowerów elektrycznych. Do Bytomia, Gliwic, Zabrza i Sosnowca po 10.

Popularyzowanie rowerów jako równorzędnego środka transportu stanowi jeden z elementów naszych działań strategicznych do 2022 roku. Rowery zakupione przez Metropolię zostaną przekazane gminom w oparciu o wnioski ws. udzielenia pomocy rzeczowej. Z rowerów będą korzystali zarówno urzędnicy, jak i przedstawiciele straży miejskich czy policji. Chcemy w ten sposób promować zrównoważoną mobilność miejską oraz zdrowe nawyki – mówi Karolina Wadowska, członek zarządu GZM.

Marcin Dworak, metropolitalny oficer rowerowy zauważa, że średnia odległość pokonywania przez mieszkańców Metropolii w ramach podróży obligatoryjnych, czyli z domu do pracy lub szkoły i z powrotem, wynosi ok. 5,2 km.

Podróże służbowe nie powinny być dłuższe, zatem służbowy rower ze wspomaganiem elektrycznym wydaje się idealnym rozwiązaniem. Zamawiamy rowery miejskie z pełnymi błotnikami, które pozwalają na podróżowanie w pozycji wyprostowanej, w stroju oficjalnym. Dla mnie jazda na tego typu rowerze, to wysiłek na poziomie trochę szybszego marszu – mówi Dworak.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Górnośląsko-Zagłebiowska Metropolia
GZM rower elektryczny
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.