TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Śmiertelnie potrącił troje rowerzystów. Sąd odrzucił kasację obrony
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 04.04.2019 17:22:42
Śmiertelnie potrącił troje rowerzystów. Sąd odrzucił kasację obrony

Sąd Najwyższy oddalił w środę kasację obrońcy skazanego Jakuba J. który – ponad sześć lat temu - na drodze niedaleko Sejn (Podlaskie) śmiertelnie potrącił troje rowerzystów. Skazany odbywa karę więzienia.

Sąd Najwyższy oddalił w środę kasację obrońcy skazanego Jakuba J. który – ponad sześć lat temu - na drodze niedaleko Sejn (Podlaskie) śmiertelnie potrącił troje rowerzystów. Skazany odbywa karę więzienia.

Kasacja obrońcy skazanego Jakuba J. wpłynęła do Sądu Najwyższego na początku 2018 roku. Jak poinformowano PAP w biurze prasowym Sądu Najwyższego, sąd postanowił w środę oddalić kasację jako bezzasadną. Uzasadnienie tego postanowienia będzie sporządzone na piśmie i zostanie opublikowane w internetowej bazie orzeczeń SN.

6-letni syn, 16-letni kuzyn i 44-letni ojciec zginęli na miejscu

Do wypadku doszło późnym wieczorem w sierpniu 2012 r. w Pawłówce, na drodze Suwałki - Sejny. Kierowca osobowego hyundaia, wyprzedzając inne auto, wjechał w pięcioosobową grupę turystów jadących rowerami. Troje z nich: 6-letni chłopiec, jego 16-letnia kuzynka i 44-letni ojciec zginęli na miejscu. Młody (obecnie 29-letni) mieszkaniec Warszawy Jakub J. był oskarżony nie tylko o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, lecz także o to, że gdy prowadził samochód, był pod wpływem środków odurzających.

Umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa

Sąd Okręgowy w Suwałkach uznał, że oskarżony umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym tym, że będąc w stanie po użyciu środków odurzających, poruszając się samochodem z prędkością 148 km/h, doprowadził do uderzenia w rowerzystów. Sąd uznał również, że kierowca jechał brawurowo, nie tylko dlatego, że przekroczył dopuszczalną na drodze prędkość 90 km/h, ale także ze względu na bardzo zły wówczas stan drogi Sejny - Suwałki. Po tym wypadku droga została całkowicie wyremontowana.

8 lat więzienia

Sąd Rejonowy w Sejnach w grudniu 2016 roku skazał Jakuba J. na 8 lat więzienia. Orzekł też 10-letni zakaz prowadzenia przez niego wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym i nakazał zapłatę m.in. 100 tys. zł zadośćuczynienia dla poszkodowanej, która straciła w wypadku męża i syna. Sąd Okręgowy w Suwałkach utrzymał ten wyrok w czerwcu 2017 roku.

Skazany składał we wrześniu 2017 roku wniosek o odroczenie wykonania kary. Chciał skończyć studia. Suwalski sąd zgodził się na odroczenie do czerwca 2018 roku. 15 czerwca Jakub J. stawił się do odbycia kary w Zakładzie Karnym na stołecznej Białołęce.(PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
Bydgoski Rower Aglomeracyjny
rower miejski
BRA
BikeU
  • Jakub Białkowski – 05.04.2019

    Zgineli trzej niewinni ludzie i jeszcze chcą go zostawić na wolności? Trochę niezrozumiałe posunięcie

  • Tomek Kacper – 05.04.2019

    niech mu teraz jeszcze doktorat pozwolą zrobić. Co za kraj.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.