TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sosnowiec – drogi rowerowe do centrum za ponad 5 mln zł
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 21.06.2019 20:37:52
Sosnowiec – drogi rowerowe do centrum za ponad 5 mln zł

Jeszcze w tym roku mieszkańcy Sosnowca będą mogli dojechać infrastrukturą rowerową do centrum miasta. Będzie to możliwe dzięki budowie blisko 2,5 km dróg rowerowych, które połączą Pogoń i Stary Sosnowiec z centrum. Koszt inwestycji wyniesie ponad 5,1 mln zł.

Jeszcze w tym roku mieszkańcy Sosnowca będą mogli dojechać infrastrukturą rowerową do centrum miasta. Będzie to możliwe dzięki budowie blisko 2,5 km dróg rowerowych, które połączą Pogoń i Stary Sosnowiec z centrum. Koszt inwestycji wyniesie ponad 5,1 mln zł.

W piątek, 21 czerwca, miasto wyłoniło firmę, która zrealizuje budowę drogi. Obok dróg rowerowych powstanie również chodnik. Nowa infrastruktura będzie oddana do użytku do końca października.

"Wybudowanie blisko 2,5 km nowej drogi rowerowej oraz chodników pozwoli nam już całkowicie spiąć system dróg rowerowych na Pogoni i w Starym Sosnowcu, co umożliwi bezpieczne dojechanie dwuśladem do centrum miasta. Skorzystają też piesi, bo budowie dróg rowerowych towarzyszy przebudowa chodników" – poinformował prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Rowerowa rewolucja? Tak twierdzą urzędnicy

Chodzi o budowę dróg rowerowych i przebudowę chodników wzdłuż ulic Orlej, "Grota" Roweckiego oraz Mireckiego. Miejscy urzędnicy przekonują, że inwestycja oznacza prawdziwą rewolucję dla rowerzystów i pieszych, ponieważ da możliwość sprawnego przemieszczenia się na rowerze między obiema dzielnicami a centrum Sosnowca.

Trzy etapy inwestycji

Zadanie podzielono na trzy części - wszystkie powinny być zrealizowane do końca października tego roku. Pierwsza inwestycja dotyczy połączenia drogi rowerowej z istniejącą już trasą biegnącą wzdłuż ulicy Będzińskiej. Droga zapewni możliwość bezpiecznego dojazdu do ulicy Żeromskiego i dalej w kierunku Parku Sieleckiego oraz połączy Pogoń z centrum Sosnowca. W ramach inwestycji wyłączone z użytkowania zostanie nieczynne przejście podziemne pod ulica Orlą w okolicy Parku Dietla.

Druga część dotyczy budowy drogi rowerowej oraz chodnika od ulicy Orlej do okolic skrzyżowania z Aleją Mireckiego. W tym miejscu droga rowerowa połączy się z budowanym fragmentem ścieżki biegnącej wzdłuż dalszej części ulicy "Grota" Roweckiego, aż do wiaduktu nad trasą ekspresową S86.

Powstanie również kilometrowy odcinek wzdłuż al. Mireckiego. Droga połączy się z ulicą Piłsudskiego, wzdłuż której wybudowany zostanie ostatni brakujący odcinek trasy, pozwalający na dojechanie rowerem do ścisłego centrum miasta, czyli ul. 3 Maja.(PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sosnowiec
droga
przetarg
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.