TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Stacje Łódzkiego Roweru Aglomeracyjnego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 11.06.2018 10:03:24
Stacje Łódzkiego Roweru Aglomeracyjnego

Poznaliśmy już operatora Łódzkiego Roweru Aglomeracyjnego. Jest nim firma NB Serwis (spółka zależna Nextbike). A gdzie staną stacje systemu?

Poznaliśmy już operatora Łódzkiego Roweru Aglomeracyjnego. Jest nim firma NB Serwis (spółka zależna Nextbike). A gdzie staną stacje systemu?

Przypomnijmy, że wypożyczalnia będzie działać w 10 miastach województwa łódzkiego. W skład systemu wejdzie 1002 rowery w 125 stacjach i 15 parkingów rowerowych. System ma ruszyć w ciągu 105 dni od podpisania umowy.

W ramach przetargu opiewającego na 24 mln zł firma NB Serwis zł kompleksowo obsłuży cały system, w skład którego wejdą: Koluszki (22 stacje i 126 rowerów), Kutno (13 stacji i 110 rowerów), Łask (6 stacji i 48 rowerów), Łowicz (12 stacji i 96 rowerów), Łódź (14 stacji i 140 rowerów), Pabianice (14 stacji i 122 rowery), Sieradz (12 stacji i 104 rowery), Skierniewice (9 stacji i 72 rowery), Zduńska Wola (12 stacji i 96 rowerów) i Zgierz (11 stacji i 88 rowerów).

"Stacje rowerowe zostaną ulokowane m.in. w pobliżu przystanków Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, dzięki czemu będzie można prosto z pociągu wsiąść na rower i dojechać w konkretne miejsce. Usprawni to nie tylko dojazdy do pracy, ale również wzbogaci ofertę turystyczną województwa i stworzy mieszkańcom dodatkowe możliwości spędzania wolnego czasu" – podkreślił marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódzki Rower Aglomeracyjny
wypożyczalnia rowerów
NB Serwis
przetarg
stacje
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.