TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Statystyki białostockiego BiKeRa
INFOBIKE.PL, BIALYSTOK.PL - Opublikowano: 22.05.2017 19:42:30
Zdj. Urząd Miejski w Białymstoku

Od 2014 roku rowery miejskie w Białymstoku - BiKeR - wypożyczano niemal 1,4 mln razy. Najwięcej wypożyczeń zanotowano 14 maja - 5 368 razy.

– Kolejny sezon rowerowy w Białymstoku rozpoczęliśmy zwiększeniem liczby stacji i stojaków. Przybyło 40 rowerów standardowych, 20 tandemów i 20 rowerków dziecięcych. Użytkowników sieci BIKeR jest u nas coraz więcej. Zachęcam wszystkich do korzystania z miejskich rowerów – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński.

Od kwietnia 2017 r. przybyło ok. 4 tys. 200 nowych użytkowników miejskich rowerów. W sumie jest ich obecnie ok. 51 tys. 500. Zainteresowaniem cieszą się bikerki, które od początku sezonu zostały wypożyczone ponad tysiąc razy. Popularne są też tandemy, z których w 2017 r. skorzystano już ponad 3 tysiące razy. Jak dotąd białostoczanie najczęściej wsiadają na rowery na stacjach Zwierzyniecka/Świerkowa, Rynek Kościuszki i Al. J. Piłsudskiego/H. Sienkiewicza - informuje Agnieszka Błachowska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku.
Sprawdź też:
Białystok
BiKeR
rower miejski
Nextbike Polska

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.