TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sukces rowerowej akcji Eurocentrum Office Complex
INFORMACJA PRASOWA - Opublikowano: 20.06.2017 19:31:21
Zdj. Materiały prasowe

Czy dojazd do biura rowerem może być wygodniejszy niż samochodem? Oczywiście! Udowadniają to każdego dnia pracownicy Eurocentrum Office Complex, którzy licznie biorą udział w trzeciej już edycji Bike to Eurocentrum.

Czy dojazd do biura rowerem może być wygodniejszy niż samochodem? Oczywiście! Udowadniają to każdego dnia pracownicy Eurocentrum Office Complex, którzy licznie biorą udział w trzeciej już edycji Bike to Eurocentrum.

Łącznie od początku akcji przejechali już 8000 km, a z każdym dniem przybywają kolejni chętni, którzy także przesiadają się ze swojego auta na rower. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku Eurocentrum pobije swój własny rekord w liczbie rowerzystów przyjeżdżających do pracy jednośladami.

Eurocentrum Office Complex, największy ekologiczny warszawski biurowiec z certyfikatem LEED CS Platinum kontynuuje już trzeci rok z rzędu akcję Bike to Eurocentrum. Jej celem jest przekonanie pracowników biur do wybrania bardziej ekologicznej formy dojazdu do pracy. Sami pracownicy twierdzą jednak, że przejazdy rowerem przez miasto wpływają nie tylko na lepszą jakość powietrza, ale także mają świadomość tego, jak pozytywnie wpływają na ich zdrowie i ogólną kondycję.

- Jestem ogromną wielbicielką tej akcji! Dojeżdżam do pracy rowerem przynajmniej cztery razy w tygodniu i właściwie zmuszona jestem na korzystanie z auta wyłącznie wtedy, kiedy mam ważne spotkanie biznesowe. Kiedy jednak mogę przyjść do biura w stroju casualowym, zawsze wybieram rower. Każdego dnia przejeżdżam w drodze do pracy dziewięć i pół kilometra, a więc taka odległość liczona podwójnie każdego dnia daje liczbę spalonych kalorii porównywalną z zajęciami w fitness klubie – mówi pani Ewelina, jedna z pracownic biura mieszczącego się w Eurocentrum.

Prawdą jest, że godzina jazdy na rowerze pozwala spalić bez większego wysiłku nawet 500 kalorii. Cykliści zdają sobie również sprawę z tego, że jazda na jednośladach ma także istotny wpływ na ich domowy budżet. Jeżdżąc rowerem oszczędzają bowiem na zakupie biletów, benzyny i wciąż rosnących opłatach parkingowych. Warto też pamiętać o bardzo istotnej oszczędności czasu! W stolicy, w godzinach szczytu, czas przejazdu samochodem 10-kilometrowej trasy wydłuża się nawet o 75 procent. Zaś rowerem możemy pokonać każdy dystans skutecznie omijając korki.

- Do akcji Eurocentrum włączyłam się już pierwszego dnia, 8 maja. Wraz ze mną dołączyło kilka innych osób z mojego biura. Dla każdego z nas bardzo istotne jest to, by dojechać do pracy na czas, a wszyscy wiemy, że przejazd przez śródmieście rano nie jest prosty. Sama dojeżdżam z Placu Zbawiciela i wiem, ile niekiedy muszę stracić czasu w aucie, stojąc w korkach – dodaje pani Kinga, pracownica jednego z biur.

W 2016 roku pracownicy Eurocentrum przejechali aż 12 000 kilometrów. Grupa Capital Park, właściciel biurowca doskonale wie, jak zmotywować pracowników do udziału w akcji. Codziennie każdy rowerzysta, po wypełnieniu formularza, może poczęstować się ekologicznym jabłkiem. Z kolei w "Rowerowe Środy" na cyklistów czekają inne atrakcje, takie jak rowerowe śniadania i darmowy, profesjonalny serwis. Także piątki są dniami nagród. Pracownicy, którzy przez pięć dni przejadą najwięcej kilometrów, zdobywają akcesoria, które pozwalają im jeszcze lepiej korzystać z jednośladu – lampki rowerowe czy kulinarne poradniki rowerzysty.

- Nie sądzę, by ktoś brał udział w Bike to Eurocentrum dla otrzymania upominku, ale muszę przyznać, że jest to miła inicjatywa ze strony zarządcy. Myślę, że każdy z nas – cyklistów, robi to dla zdrowego stylu życia. Sam jestem dumny z siebie, kiedy w piątek podliczam własne kilometry i okazuje się, że w ciągu tygodnia w drodze do pracy pokonuję ich ponad 50 – mówi zadowolony pan Maciej.

Na koniec akcji, czyli 30 czerwca br., Grupa Capital Park przyzna nagrody główne w kategorii indywidualnej i grupowej. Cyklista, który będzie jeździł przez największą liczbę dni i pokona najwięcej kilometrów, otrzyma rower Electra. Dla firmy, w której największa część pracowników będzie brać udział w Bike to Eurocentrum, ufundowany zostanie na okres trzech miesięcy dystrybutor wody marki Vivreau wraz z butelkami wielokrotnego użytku z logo firmy. W ubiegłym roku rower przyznany został panu Jakubowi, który w ciągu 39 dni przejechał aż 507 kilometrów.

Istotnym celem akcji jest nie tylko przekonanie pracowników do bardziej ekologicznego środka transportu. Rowerzyści jednocześnie pomagają potrzebującym. Za każde dwa tysiące kilometrów, które przejadą, Grupa Capital Park przekaże ośrodkowi pomocy uchodźcom pod Górą Kalwarią jeden rower dziecięcy.

Akcja Bike to Eurocentrum trwa dwa miesiące, ale Grupa Capital Park wspiera alternatywne środki komunikacji przez cały rok. Kompleks biurowy posiada 210 miejsc postojowych dla rowerów – przed budynkiem i w garażu podziemnym, 22 przebieralnie i prysznice, a także samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Dzięki dofinansowaniu Grupy przed budynkiem umieszczona została stacja rowerów miejskich Veturilo. Do Eurocentrum pracownicy mogą ekologicznie dojeżdżać także na czterech kółkach, dzięki aplikacji carpoolingowej, która umożliwia wspólne podróże osobom mieszkającym blisko siebie.  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bike to Eurocentrum
Eurocentrum
akcja rowerowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.