TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Supraśl - otwarcie rowerowego sezonu na Green Velo
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 09.04.2019 18:21:02
Supraśl - otwarcie rowerowego sezonu na Green Velo

W Supraślu 12 kwietnia odbędzie się uroczyste otwarcie sezonu rowerowego. Motywem przewodnim wydarzenia jest Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Organizatorzy szykują wiele atrakcji dla rowerzystów.

W Supraślu 12 kwietnia odbędzie się uroczyste otwarcie sezonu rowerowego. Motywem przewodnim wydarzenia jest Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Organizatorzy szykują wiele atrakcji dla rowerzystów.

Na wydarzenie zaprasza Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego z Urzędem Miasta Supraśl i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Białymstoku. Otwarcie sezonu rowerowego w województwie podlaskim odbędzie się w amfiteatrze w Supraślu.

Od godziny 11.00 do 18.00 uczestnicy tego święta rowerzysty będą mieli okazję do sprawdzenia swoich sił w licznych konkursach, wyścigach czy też poszerzenia swojej wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Będą również mogli np. spróbować spaceru w alkogoglach imitujących stan i skutki spożycia alkoholu – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Rowerowy Kwiecień i Miasteczko Radia ZET

Dla uczestników otwarcia sezonu rowerowego przygotowano wiele atrakcji:

- strefę rowerową i mini serwisem, gdzie każdy będzie mógł uzyskać poradę z zakresu właściwego doboru roweru;

- strefę ruchu drogowego dla dzieci – z prawdziwym torem do jazdy rowerem imitującym prawdziwe warunki ruchu miejskiego;

- strefę bezpieczeństwa, czyli testerem kasków rowerowych. Specjalna maszyna testująca kaski rowerowe przekona wszystkich niedowiarków, że trzeba i należy używać tego akcesorium;

- strefę Radia ZET z fotobudką i kołem fortuny;

- rowerową strefę rywalizacji – z nagrodami do wygrania: rowerami firmy Romet.

Jazda rowerem w kapsule 5D

Motywem przewodnim wydarzenia jest Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo - najdłuższy szlak w Polsce, bo liczący 2000 km, z których aż 600 km przebiega przez województwo podlaskie. Każdy z gości będzie miał unikalną okazję odbycia niecodziennej podróży szlakiem Green Velo w kapsule 5D, gdzie podczas kilkuminutowego seansu można nie tylko zobaczyć w trójwymiarze, ale usłyszeć oraz poczuć – ruch, wiatr i wodę podczas przejażdżki rowerem po wybranych zakątkach 5 województw Polski Wschodniej.

Wszyscy, którzy zechcą z Białegostoku do Supraśla przejechać rowerem, będą mogli to zrobić wspólnie ze Stowarzyszeniem "Grupa Szalonych Rowerzystów" – partnerem wydarzenia i czołowymi ekspertami rowerowymi w województwie podlaskim.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Supraśl
Green Velo
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.