TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Świdnica inwestuje w infrastrukturę rowerową
PAP, KOMUNIKAT PRASOWY - Opublikowano: 27.02.2017 21:20:21
Świdnica inwestuje w infrastrukturę rowerową

Do końca września tego roku wzdłuż ulicy Nadbrzeżnej i Kopernika powstaną ścieżki rowerowe wraz z nowymi chodnikami i oświetleniem. To dopiero początek inwestycji w infrastrukturę rowerową w Świdnicy.

Do końca września tego roku wzdłuż ulicy Nadbrzeżnej i Kopernika powstaną ścieżki rowerowe wraz z nowymi chodnikami i oświetleniem. To dopiero początek inwestycji w infrastrukturę rowerową w Świdnicy.

Rok 2017 będzie rokiem rekordowym pod względem ilości środków przeznaczonych na ten cel. Miasto stara się o pozyskanie funduszy unijnych w wysokości 8,5 mln zł. Przy ulicy Nadbrzeżnej powstanie ścieżka o szerokości 2 metrów, chodnik z kostki betonowej, barierka zabezpieczająca oraz pas zieleni. Trasa połączy ulicę Kopernika z Wrocławską.

W projekcie przewidziane jest także miejsce do odpoczynku z ławkami i stojakami na rowery. Zmodernizowane zostanie również oświetlenie - postawione zostaną 32 nowe słupy oświetleniowe.

Przy ulicy Kopernika wybudowana zostanie ścieżka rowerowa o szerokości od 2 do 2,6 metra, chodnik z kostki betonowej, zatoki postojowe o powierzchni ok. 300 m2, zatoki autobusowe oraz tereny zielone. Ścieżka ta połączy osiedle Zarzecze z centrum miasta. Powstanie także dwuprzęsłowa kładka rowerowa na rzece Bystrzycy, która zlokalizowana będzie obok istniejącego mostu. 

I w tym przypadku inwestycja nie ogranicza się tylko do udogodnień dla rowerzystów, oprócz wspomnianych chodników i zatok przy ul. Kopernika stanie 28 nowych słupów oświetleniowych.

"Musimy nadrobić zaległości, gdyż przez ostatnie kilkanaście lat niewiele działo się w temacie infrastruktury rowerowej. Zaprzepaszczono możliwość ubiegania się o fundusze unijne z poprzedniej perspektywy finansowej. Zabezpieczyliśmy środki w budżecie miasta i staramy się o pozyskanie dofinansowania na te zadania" ? mówi Marek Suwalski, zastępca prezydenta.

"Chcemy, aby nowe trasy rowerowe połączyły się z istniejącą już siecią ścieżek tak, aby stworzyć spójny system dróg rowerowych w mieście, łączący osiedla z centrum miasta. W ten sposób chcemy zachęcić świdniczan do zmiany środka transportu z samochodu na rower, co w efekcie również wpłynie na poprawę jakości naszego powietrza" dodaje Marek Suwalski.

Wykonawcą obu zadań jest konsorcjum Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów oraz firma "Most" Sp. z o. o. Kost tych inwestycji to ok. 3 mln zł.

Ciąg pieszo rowerowy powstaje także na odcinku od ul. Westerplatte wzdłuż ulicy Bokserskiej. W tym roku budowa ścieżek zaplanowana jest również na osiedlu Zawiszów wzdłuż ul. Kazimierza Odnowiciela od ul. Henryka Pobożnego do drogi krajowej nr 35 i następnie od drogi krajowej nr 35 wzdłuż ul. Waleriana Łukasińskiego do ul. Krętej.

Nowe trasy rowerowe przebiegać będą także od ul. Wałbrzyskiej wzdłuż ul. Janusza Korczaka do ul. Leśnej oraz wzdłuż ul. Leśnej do wjazdu do szpitala "Latawiec".  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Świdnica
UM Świdnica
infrastruktura rowerowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.