TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Świebodzin: rowerzyści poszli na czołówkę. Skończyło się w szpitalu.
PAP InfoBike.pl - Opublikowano: 18.05.2020 20:35:24
Świebodzin: poważny wypadek dwóch rowerzystów. zdj. ilustracyjne.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło podczas weekendu na jednej ze ścieżek rowerowych w Świebodzinie (Lubuskie). W wyniku zderzenia rowerzystów jeden z nich złamał rękę i łopatkę, a drugi łopatkę - poinformował w poniedziałek Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło podczas weekendu na jednej ze ścieżek rowerowych w Świebodzinie (Lubuskie). W wyniku zderzenia rowerzystów jeden z nich złamał rękę i łopatkę, a drugi łopatkę - poinformował w poniedziałek Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

"Sezon rowerowy mamy w pełni i to zdarzenie pokazuje, jak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa przez rowerzystów nie tylko na drogach, ale i ścieżkach rowerowych. Nie wolno bagatelizować pojazdu, jakim jest rower" – powiedział Ruciński.

W Świebodzinie zderzyło się dwóch rowerzystów jadących z przeciwnych kierunków. Siła uderzenia była na tyle duża, że w jednym z jednośladów pękł amortyzator. W wyniku upadku obaj cykliści trafili do szpitala.

Policjanci ustalili, że 48-latek z nieustalonej przyczyny zjechał na tor jazdy, którym nadjeżdżał 28-latek na swoim rowerze. W wyniku zderzenia starszy z mężczyzn złamał rękę i łopatkę, a młodszy doznał złamania łopatki.

Ruciński wskazał, że wypadki z udziałem rowerzystów wynikają m.in. z bagatelizowania przepisów i jazdy ze zbyt dużą prędkością w danych realiach czy też nie sygnalizowania wykonywanych manewrów. Kolejną z częstych przyczyn jest zajeżdżanie drogi innemu rowerzyście czy też spowodowanie jego upadku.

"Rowerzyści powinni zwracać uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ poruszając się po ścieżce czy chodniku, mogą zderzyć się nie tylko z innym rowerzystą, ale i pieszym" – zaznaczył policjant.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
policja
wypadek. Świebodzin
lubuskie