TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szczecin: Kierowca autobusu pokazuje, jak jeżdżą osobówki
GAZETA WYBORCZA-SZCZECIN - Opublikowano: 17.05.2018 12:31:58

Wpisy na stronie "Autobusem po Szczecinie" na Facebooku pojawiają się od początku lutego tego roku.

Jak informuje Gazeta Wyborcza-Szczecin - wpisy na stronie "Autobusem po Szczecinie" na Facebooku pojawiają się od początku lutego tego roku. Autor - kierowca autobusu komunikacji miejskiej założył wideo blog, na którym pokazuje, co zarejestrowała kamera w jego pojeździe.

To już kilkanaście filmów, część zamieszczona jest także w serwisie youtube.com. Są zmontowane z różnych ujęć i pokazują pewien zestaw często zatrważających zachowań kierowców na szczecińskich ulicach. Obraz jest doskonałej jakości. Kamera umieszczona jest za przednią szybą autobusu.

Co się dzieje na ulicach

Najczęstsze grzechy to przekraczanie ciągłych linii. Na filmach widać, jak kierowcy wyprzedzający autobus przejeżdżają przez podwójną ciągłą. Są też sceny ze skrzyżowania przy Bramie Portowej. Auta wyprzedzają autobus, jadąc pasem dla jadących na wprost, później przejeżdżają przez buspas, zajeżdżają drogę kierowcy autobusu, a następnie (cały czas przekraczając ciągłe linie) przeskakują na prawoskręt w kierunku ul. 3 Maja.

Inne regularnie dokumentowane przewinienia? Zdarza się jazda na czerwonym świetle. I to w dodatku częściowo przez chodnik, a później przez przejście dla pieszych (tak jak na filmie zarejestrowanym na ul. Karola Miarki – kadr poniżej).

Na filmach widać też wyjątkowo niebezpieczne, także dla pasażerów, zachowania kierowców, którzy wymuszają pierwszeństwo na autobusie. Kierowca jest wówczas zmuszony gwałtownie hamować. Z takich powodów dochodziło już do sytuacji, w której pasażerowie, którzy przewrócili się, odnosili obrażenia.

Najnowszy film to seria ujęć, w których widzimy kierowców samochodów, którzy zatrzymują się "na chwilę" na przystankach autobusowych. Dopiero klakson i mruganie światłami powodują, że przestają blokować autobus i odjeżdżają.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.