TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szlak rowerowy wokół Jeziora Goplany w Szczecinie
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 30.10.2018 18:37:25
Szlak rowerowy wokół Jeziora Goplany w Szczecinie

Ścieżka dla pieszych i rowerzystów wokół Jeziora Goplany, rewitalizacja parku i skatepark - to tylko część przedsięwzięć, które będą realizowane w ramach tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku jego pula to 9 mln zł.

Ścieżka dla pieszych i rowerzystów wokół Jeziora Goplany, rewitalizacja parku i skatepark - to tylko część przedsięwzięć, które będą realizowane w ramach tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku jego pula to 9 mln zł.

Najwięcej głosów spośród zadań ogólnomiejskich zyskała w tym roku budowa ciągu dla pieszych, rowerzystów i rolkarzy wokół Jeziora Goplany - poinformowały we wtorek służby prasowe szczecińskiego magistratu. Inwestycja będzie przedłużeniem istniejącej trasy wokół Kąpieliska Arkonka.

Wśród mniejszych przedsięwzięć, które zyskały najwięcej głosów i będą realizowane są: rewitalizacja parku Warszewo-Podbórz, skatepark Chełminek, boisko przy ogólnokształcącej szkole muzycznej I stopnia i ścieżka dla rolkarzy i wrotkarzy na terenie boiska sportowego na Pomorzanach.

Z kolei wśród małych przedsięwzięć wygrały m.in. edukacyjny plac zabaw, lapidarium w Parku Dobrosąsiedzkim czy hamaki w Parku Kasprowicza i Parku Żeromskiego.

Mieszkańcy wybrali także instalację artystyczną upamiętniającą jedną z postaci filmu "Poranek kojota" Krzysztofa Jarzynę ze Szczecina, czyli "szefa wszystkich szefów".

W tegorocznej szóstej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogli wybierać spośród 110 zgłoszonych projektów. Zadania podzielone były na: ogólnomiejskie, dzielnicowe duże i dzielnicowe małe.

Każdy z głosujących dysponował trzema głosami; jeden mógł oddać na projekt ogólnomiejski, jeden na projekt dzielnicowy duży i jeden na mały projekt dzielnicowy.

W tym roku po weryfikacji wszystkich kart do głosowania, zarówno papierowych, jak i elektronicznych w głosowaniu ważny głos oddało prawie 21,6 tys. mieszkańców. Pula tegorocznego Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to 9 mln zł.

W ubiegłym roku, w piątej edycji budżetu obywatelskiego, mieszkańcy zdecydowali m.in. o modernizacji boisk piłkarskich na stadionie klubu Arkonia, budowie placu zabaw i krytego boiska, a także rewitalizacji parku. Czwarta edycja dysponowała pulą 7 mln zł, z których sfinansowano m.in. budowę ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt.

W trzeciej mieszkańcy mieli do wydania 6 mln zł i zadecydowali o rozbudowie Szczecińskiego Roweru Miejskiego. W drugiej najwięcej głosów zdobyła rozbudowa i modernizacja schroniska dla zwierząt, a także stworzenie 20 ścieżek rowerowych. Pula budżetu wyniosła wtedy 5 mln zł. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
Budżet Obywatelski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.