TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tarnów z rowerem miejskim
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 11.10.2018 18:59:21
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Tarnów dołączył do miast z systemem wypożyczalni rowerów. Na rowerzystów czeka już 110 rowerów, w tym 10 rowerów dziecięcych, w 10 stacjach. 20 pierwszych minut jazdy jest bezpłatnych.

Tarnów dołączył do miast z systemem wypożyczalni rowerów. Na rowerzystów czeka już 110 rowerów, w tym 10 rowerów dziecięcych, w 10 stacjach. 20 pierwszych minut jazdy jest bezpłatnych.

W tym sezonie rowery będzie można wypożyczać do 30 listopada. Po zimowej przerwie rowery wrócą na ulicę 1 marca 2019 roku.

Tarnowski Rower Miejski to wspólna propozycja Urzędu Miasta Tarnowa, Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie oraz firmy Nextbike Polska, największego w Polsce operatora systemów rowerów miejskich. Do dyspozycji będzie 100 standardowych rowerów oraz 10 rowerów dziecięcych, na których wygodnie mogą jeździć najmłodsi (to pierwsze takie rozwiązanie w Małopolsce).

"Konsekwentnie realizujemy projekt integracji transportu publicznego, dzięki czemu jesteśmy miastem przyjaznym nie tylko mieszkańcom, ale również środowisku. Tarnowski Rower Miejski jest tego doskonałym przykładem" – mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Lokalizacje 10 stacji

Tarnowski Rower Miejski to 10 stacji w następujących lokalizacjach

Plac Jana Szczepanika, Plac Sobieskiego, Góra Św. Marcina, Osiedle Zielone, Krzyska – Szkoła, Park Strzelecki, Mościce – Kwiatkowskiego, Centrum Sztuki Mościce, Osiedle Koszyckie, Dworzec PKP.

Mapa stacji, szczegółowe zasady korzystania oraz cennik dostępne są na stronie internetowej Rower.Tarnow.pl oraz na terminalach stacji wypożyczeń.

"Tarnów to kolejne już miasto, które widzi w rowerze miejskim nie tylko narzędzie rekreacji, czy kolejną atrakcję turystyczną, ale przede wszystkim środek transportu. To podstawowa funkcja rowerów publicznych, które w całej Polsce są chętnie wykorzystywane przy codziennych dojazdach. Tarnowski Rower Miejski z pewnością przekona do tej formy komunikacji kolejnych mieszkańców, którzy zamienia fotele samochodowe na siodełka rowerowe" – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tarnów
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.