TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tczew. 350 tys. km w ramach konkursu Rowerem do Pracy
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 03.10.2019 19:54:27
Tczew. 350 tys. km w ramach konkursu Rowerem do Pracy

W Tczewie zakończyła się trzecia edycja konkursu "Rowerem do Pracy". Wzięło w nim udział 500 osób z 54 firm, które przejechało blisko 350 tys. kilometrów.

W Tczewie zakończyła się trzecia edycja konkursu "Rowerem do Pracy". Wzięło w nim udział 500 osób z 54 firm, które przejechało blisko 350 tys. kilometrów.

Oszczędzili 87 ton CO2

Statystyki konkursu są imponujące. Jego uczestnicy jeżdżąc na rowerach 55 tys. razy pokonali blisko 350 tys. Wyjeżdżali na rowerach do pracy lub z niej wracali 38,5 tys. razy. Wg wyliczeń organizatorów oszczędzili tym samym 87 300 kg CO2.

- Bardzo dziękuję wszystkim firmom jakie uczestniczyły w konkursie, zarówno tym dużym jak i mniejszym. Dziękuję mieszkańcom, że tak liczbie wybrali rower jako środek transportu do/z pracy. Liczę, że pomimo zakończenia konkursu będą Państwo dalej wybierać rower w dojazdach do pracy – powiedział Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

Cel konkursu

Konkurs miał na celu promocję roweru jako codziennego środka transportu. Pracownicy zatrudnieni w firmach z siedzibą i/lub oddziałami na terenie Tczewa walczyli o pakiety śniadaniowe, gadżety, lepszą kondycję, świeższe powietrze i miasto bez korków – informuje organizator konkursu.

Konkurs "Rowerem do Pracy" był realizowany w ramach projektu pt.: "Budowa węzła integracyjnego Tczew wraz z trasami dojazdowymi, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020".

Wyniki konkursu

Najwięcej kilometrów przejechały największe firmy. W kategorii firm zatrudniających więcej niż 1000 pracowników wygrała firma Flex, której pracownicy podczas 9147 przejazdów przejechali ponad 72 tys. km. Doceniona została również firma, w której był najwyższy odsetek pracowników uczestniczących w konkursie. W tej kategorii zwyciężył Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Tczewie, którego 1/3 pracowników firmy aktywnie uczestniczyła w konkursie.

Zobacz pełne wyniki konkursuSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tczew
Rowerem do pracy
konkurs