TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Toruń. Blisko 2,7 km nowej drogi rowerowej
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 22.10.2019 19:22:13
Zdj. UM Toruń

Toruń wzbogacił się o nową drogę rowerową wzdłuż ulicy Łukasiewicza. Nowa infrastruktura ma blisko 2,7 km długości i 2,5 m szerokości. Budowa drogi wyniosła blisko 1,57 mln zł.

Toruń wzbogacił się o nową drogę rowerową wzdłuż ulicy Łukasiewicza. Nowa infrastruktura ma blisko 2,7 km długości i 2,5 m szerokości. Budowa drogi wyniosła blisko 1,57 mln zł.

Nową drogę wybudowano na odcinku od ul. Szosa Okrężna do granicy administracyjnej miasta. Droga rozpoczyna się na skrzyżowaniu ulic Szosy Okrężnej z ul. Łukasiewicza. Rowerzyści w tym miejscu mogą skorzystać z przejazdu rowerowego, a dalej pojechać do ul. Pera Jonssona, wzdłuż Motoareny i dawnej linii kolejowej aż do granicy miasta.

Wg informacji podanych przez Urząd Miejski w Toruniu, niewielki odcinek trasy prowadzi przez niezurbanizowane tereny. Nowa droga została wybudowana z asfaltu, a jej budowa wymagała przesunięcia istniejącego oświetlenia ulicznego. Inwestycje zrealizowała firma Transbruk Barczyńscy sp. z o.o.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
droga
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.