TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Toruń z akcją - Postaw stojak z drogowcami
- Opublikowano: 06.06.2019 10:30:18
Toruń z akcją - Postaw stojak z drogowcami

Toruńscy drogowcy zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji pod nazwą: "Postaw stojak z drogowcami".

Toruńscy drogowcy zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji pod nazwą: "Postaw stojak z drogowcami". Akcja jest organizowana od kilku lat i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

Do 12 czerwca br. toruńscy drogowcy czekają na wnioski w sprawie propozycji lokalizacji stojaków rowerowych na terenie miasta. Wniosek może złożyć każdy. Wszystkie zgłoszenia zostaną poddane wnikliwej ocenie. Aby zgłoszona propozycja doczekała się realizacji muszą być spełnione określone warunki. Najistotniejszym jest to, aby grunt na którym ma zostać postawiony stojak znajdował się w pasie drogowym. Ponadto wskazana lokalizacja nie powinna ograniczać ruchu pieszego i kołowego. W przypadku spełnienia wszystkich kryteriów formalnych stojak zostanie postawiony w zaproponowanym przez wnioskodawcę miejscu do końca września br.

Warto dodać, że stojaki mogą być montowane także przy obiektach użyteczności publicznej na terenach należących do Gminy Miasta Toruń.

Prawidłowy wniosek

Zgłoszenia prosimy wysyłać drogą e-mailową na adres mzd@mzd.torun.pl wpisując w tytule wiadomości "stojak rowerowy". Zgłoszenie winno zawierać informację o lokalizacji, pożądaną liczbę stojaków oraz wszystkie inne szczegóły pozwalające na prawidłową ocenę wniosku. Dobrze jest dołączyć poglądową mapkę lokalizacji. W zgłoszeniu można podać także numer telefonu kontaktowego, który może być pomocny przy ustalaniu wraz z wnioskodawcą ostatecznej lokalizacji stojaka. Na zgłoszenia czekamy do 12 czerwca.

Przypomnijmy, stojaki montowane przez MZD pozwalają na wygodne oparcie oraz bezpieczne przypięcie roweru o ramę i koło. Do każdego stojaka można przypiąć 2 rowery. Montowane są trzy modele stojaków: stylowy malowany na kolor czarny, który jest montowany na terenie Starego Miasta oraz Bydgoskiego Przedmieścia. Na pozostałym obszarze miasta montowane są klasyczne ocynkowane stojaki w kształcie odwróconej litery U. Na terenie miasta można również spotkać stojaki w kształcie okręgu, które mocowane są do słupków lub znaków drogowych.

Edycja 2018

W ubiegłym roku w ramach akcji "Postaw stojak z drogowcami" zamontowano 120 stojaków. Pojawiły się one m.in. przy ul. Krętej, Rudackiej, Podgórskiej, Zbożowej, Sadowej, Słowackiego czy przy Teatrze Horzycy. Dodatkowo parkingi rowerowe powstały przy szkołach m.in. SP 14, SP 24, SP 27, SP 28 czy SP 32. W obrębie niektórych szkół dodano dodatkowe do już istniejących stojaków, tak aby zaspokoić potrzeby uczniów i nauczycieli.

Warto dodać, że od roku 2009, w ramach akcji zamontowano na terenie Torunia około 1400 stojaków.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
stojak
Toruń
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.