TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Transportowe inwestycje w budżecie Radomia na 2019 r.
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 16.11.2018 17:54:47
Transportowe inwestycje w budżecie Radomia na 2019 r.

Blisko 244 mln zł, czyli 18,17 proc. wszystkich wydatków. planuje przeznaczyć na inwestycje w 2019 r. w Radomiu prezydent miasta Radosław Witkowski. To kwota o 94 mln zł większa niż w tym roku.

Blisko 244 mln zł, czyli 18,17 proc. wszystkich wydatków. planuje przeznaczyć na inwestycje w 2019 r. w Radomiu prezydent miasta Radosław Witkowski. To kwota o 94 mln zł większa niż w tym roku.

Projekt przyszłorocznego budżetu Radomia zakłada dochody w wysokości 1,2 mld 254 mln zł i wydatki na poziomie 1 mld 342 mln zł; dochody bieżące mają być wyższe od wydatków bieżących o prawie 66 mln zł. Prawie 90 mln złotych stanowią tzw. dochody majątkowe, w tym dotacje z budżetu państwa czy funduszy unijnych.

"To budżet kontynuacji tych wszystkich zmian, które konsekwentnie realizowałem od 2014 r., czyli od początku poprzedniej kadencji" – powiedział Witkowski na piątkowej konferencji prasowej poświęconej projektowi przyszłorocznego budżetu, który został skierowany do Biura Rady Miejskiej. Dodał, że jego "filozofia tworzenia budżetu nie zmienia się od czterech lat". "Chcę realizować takie przedsięwzięcia, które sprawiają, że Radom jest miastem przyjaznym dla każdego; miejscem, w którym żyje się coraz lepiej" – zaznaczył prezydent.

Zgodnie z projektem inwestycje miałyby pochłonąć prawie 244 mln zł, co stanowi 18,17 proc. wszystkich wydatków. To kwota o 94 mln zł większa niż zaplanowana na ten cel w tym roku.

Dwie największe inwestycje to kontynuacja przebudowy alei Wojska Polskiego, leżącej w ciągu dróg krajowych nr 9 i 12 (54 mln zł) oraz realizacja tzw. projektu multimodalnego (41,6 mln zł), który przewiduje m.in. zakup elektrycznych autobusów, nowych wiat przystankowych, przebudowę parkingu przy ulicy Kelles-Krauza, budowę ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych.

W planach jest też kontynuacja budowy trasy N-S, łączącej północną i południową część miasta (17,8 mln zł), budowa Centrum Rehabilitacji (17,8 mln zł), a także rewitalizacja Miasta Kazimierzowskiego (22,6 mln zł).

W planie inwestycyjnym miasta zostały również zarezerwowane pieniądze na inwestycje w infrastrukturę drogową, m.in. na kontynuację Radomskiego Programu Drogowego, w ramach którego utwardzane są drogi gruntowe (2 mln zł) oraz Radomskiego Programu Chodnikowego (1 mln zł).

Projekt budżetu trafił do biura Rady Miejskiej. O jego kształcie zdecydują nowi radni. Uchwała budżetowa musi zostać podjęta do końca roku. W szczególnych przypadkach – nie później niż do 31 stycznia roku budżetowego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
budżet
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.