TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trasa rowerowa i przystań jachtowa w gminie Trzebiatów
INFORMACJA PRASOWA - Opublikowano: 13.03.2017 20:01:26
Trasa rowerowa i przystań jachtowa w gminie Trzebiatów

Trasa dla cyklistów oraz przystań jachtowa wybudowana zostanie na północy województwa zachodniopomorskiego. Rowerowa ścieżka połączy Nowielice, Trzebusz i Mrzeżyno, a żeglarska infrastruktura przybędzie w Mrzeżynie.

Trasa dla cyklistów oraz przystań jachtowa wybudowana zostanie na północy województwa zachodniopomorskiego. Rowerowa ścieżka połączy Nowielice, Trzebusz i Mrzeżyno, a żeglarska infrastruktura przybędzie w Mrzeżynie.

Z pomocą obu inwestycjom spieszy RPO WZ 2014-2020. Podpisanie umów z udziałem marszałka Olgierda Geblewicza, burmistrza Józefa Domańskiego oraz radnego województwa Artura Łąckiego odbyło się w czwartek, 9 marca 2017 roku w Trzebiatowie.

Nową trasą prosto nad morze

Droga dla cyklistów będzie mieć długość 7,5 km. Wzdłuż planowanej trasy, która przebiegać będzie na dawnym nasypie kolejowym, nie zabraknie ławek, wiat przystankowych, a także stanowisk ze stojakami na rowery "Bike&Ride", które zlokalizowane zostaną przy przystanku autobusowym w Mrzeżynie oraz przy centrum przesiadkowym w Trzebiatowie.

Pomorze Zachodnie staje się jeszcze bardziej mobilne. Jeździmy przecież komunikacją autobusową, korzystamy z węzłów przesiadkowych, a coraz częściej przemieszczamy się także rowerami. To wsparcie adresowaliśmy do beneficjentów, którzy wpisują się ze swoimi projektami w ten właśnie trend. Jednym z nich jest gmina Trzebiatów - podkreślił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Ponadto nowa ścieżka rowerowa ma stać się alternatywnym sposobem transportu w gminie Trzebiatów, a w efekcie pozwolić również zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Zakończenie realizacji projektu przewidziano na grudzień 2018 roku. Koszt budowy infrastruktury to prawie 2,5 mln zł. Unijne wsparcie wyniesie ponad 2 mln zł. Inwestycja wpisuje się w założenia 2 Osi Priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 "Gospodarka niskoemisyjna", działanie 2.1 "Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu".

Nowa przystań gratką nie tylko dla żeglarzy

Nowa przystań powstanie na terenie portu morskiego w Mrzeżynie. Dla żeglarzy, ale także mieszkańców czy turystów wybudowane zostaną miejsca postojowe dla jachtów oraz utwardzony zostanie plac składowy wyposażony w stojaki do zimowania łodzi wraz z wciągarką do demontażu masztów. Nie zabraknie również zaplecza sanitarnego przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Tym sposobem uatrakcyjnimy jakość oferty turystycznej dla miasta, ale także dla całego regionu. Liczymy też na przyciągnięcie w nasze gościnne nadmorskie progi jeszcze większej liczby pasjonatów żeglarstwa - przekonywał burmistrz Józef Domański.

Inwestycja będzie realizowana od kwietnia 2017 roku do czerwca 2018 roku. Jej koszt to prawie 1,3 mln zł. Unijna pomoc wyniesie ponad 622 tys. zł. Zadanie wpisuje się w założenia 4 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 "Naturalne otoczenie człowieka", działania 4.9 "Rozwój zasobów endogenicznych".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
zachodniopomorskie
trasa rowerowa
RPO WZ
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.