TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Trzy miliony wypożyczeń białostockiego BiKeRe
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 25.09.2019 20:19:06
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

W szóstym sezonie Białostockiej Komunikacji Rowerowej BiKeR ilość wypożyczeń sięgnęła trzech milionów. Obecnie wypożyczalnia posiada ponad 650 rowerów w 64 stacjach.

W szóstym sezonie Białostockiej Komunikacji Rowerowej BiKeR ilość wypożyczeń sięgnęła trzech milionów. Obecnie wypożyczalnia posiada ponad 650 rowerów w 64 stacjach.

Trzy miliony w sześć lat

Wypożyczenie, które dobiło do trzech milionów, wykonano w niedzielę 15 września. Wg informacji białostockiego Urzędu Miejskiego, zrobił to Maciej Nowosadko, który w czasie 10-minutowego wynajmu roweru miejskiego przejechał ok. 3 km. Do wypożyczenia BiKeRa wykorzystał aplikację mobilną.

Jestem stałym użytkownikiem systemu. Myślę, że średnio wypożyczam go częściej niż raz dziennie i używam go zawsze, gdy muszę się gdzieś dalej dostać – powiedział Maciej Nowosadko, student Politechniki Białostockiej.

Popularność BiKeRa

Białostockie BiKeRy należą do najpopularniejszych sieci w Polsce. Nextbike Polska, firma obsługująca rowery miejskie w Białymstoku, odnotowała już ponad 3 mln wypożyczeń. Najlepszym sezonem był ubiegłoroczny, kiedy z rowerów miejskich skorzystano ponad 680 tys. razy. W tym sezonie, który potrwa do końca listopada, rowery wypożyczono 476 tys. razy. Od początku funkcjonowania BiKeRa w systemie zarejestrowało się ponad 91 tys. użytkowników. Tylko w tym roku zarejestrowało się prawie 14 tys. osób – informuje oficjalny serwis internetowy Białegostoku.

Mobilność, szczególnie taka, która jest przyjazna środowisku, jest naszym priorytetem. BiKeRy wpisały się w infrastrukturę miasta i w świadomość mieszkańców. Potwierdzają to nie tylko głosy rowerzystów, ale także liczba wypożyczeń rowerów – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Garść statystyk

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń w obecnym sezonie:

Piłsudskiego / Sienkiewicza – 37,2 tys.Rynek Kościuszki – 34,5 tys.Zwierzyniecka / Świerkowa – 31,8 tys.Wiejska / Pogodna – 27,1 tys.Kaczorowskiego / Wyszyńskiego – 24,5 tys.

Najpopularniejsze trasy w obecnym sezonie:

Mickiewicza – Podleśna do Zwierzyniecka / Świerkowa – 4,2 tys.Zwierzyniecka / Świerkowa do Mickiewicza – Podleśna – 3,7 tys.Kaczorowskiego / Wyszyńskiego do Boh. Monte Cassino / Wyszyńskiego – 3,2 tys.Sienkiewicza / Ryska do Piłsudskiego / Sienkiewicza – 3 tys.Wiejska / Pogodna do Składowa / Pogodna – 2,6 tys.

Wypożyczenia w tygodniu:

Poniedziałek – 13,84%Wtorek – 14,29%Środa – 14,95%Czwartek – 15,80%Piątek – 14,43%Sobota ­– 12,88%Niedziela – 13,82%

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Białystok
rower miejski
BiKeR