TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tychy z pierwszym e-rowerem od GZM
InfoBike.pl - Opublikowano: 08.10.2019 15:30:54
Tychy z pierwszym e-rowerem od GZM; fot. Kamil Peszat/ Twoje Tychy

Pierwszy rower elektryczny w ramach programu "Rowerem lub na kole" przyjechał właśnie do tyskiego magistratu.

Pierwszy rower elektryczny w ramach programu "Rowerem lub na kole" przyjechał właśnie do tyskiego magistratu.

Kolejnych 8 sztuk trafi do Tychów do końca roku. 2 z nich zostaną przekazane do TZUK, 3 do Straży Miejskiej, 1 do MOSiR-u, a 3 pozostałe zostaną do dyspozycji tyskich urzędników.

Rowerem lub na kole

Program "Rowerem lub na kole" realizowanego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

- Chcemy promować zrównoważoną mobilność miejską i pokazywać, że rower to świetny środek transportu do odbywania również podróży służbowych. Zmiany zaczynamy od siebie – mówi Karolina Wadowska, członek zarządu GZM.

Rower, zwłaszcza ten ze wspomaganiem elektrycznym, okazuje się bezkonkurencyjny, gdy mówimy o odległościach do 5 km. Celem Metropolii jest jednak uruchomienie największej w Europie wypożyczalni elektrycznych rowerów miejskich. Do 2022 roku na pilotaż elektrycznego roweru metropolitalnego GZM przeznaczy ok. 20 mln zł.

Liczba rowerów, które zostały przyznane poszczególnym gminom w ramach projektu "Rowerem lub na kole", realizowanego przez Metropolię, uzależniona była m.in. od liczby mieszkańców oraz od obecności na ich terenie służb mundurowych: policji i straży miejskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
e-rower
GZM