TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tysiące rowerzystów na 21. Wielkim Przejeździe Rowerowym
PAP - Opublikowano: 12.06.2017 18:53:25
Tysiące rowerzystów na 21. Wielkim Przejeździe Rowerowym

Tysiące cyklistów z Pomorza uczestniczyło w niedzielę w 21. Wielkim Przejeździe Rowerowym. Jego trasa objęła kilkanaście miast, m.in. Wejherowo, Redę, Rumię, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański oraz Tczew.

"To demonstracja rowerzystów, ale też i innych użytkowników ekologicznych środków transportu np. rolkarzy i deskorolkarzy, że jesteśmy i stanowimy alternatywę dla samochodów. To też przekaz do lokalnych władz, że oczekujemy od nich polityki, która będzie sprzyjać rozwojowi komunikacji rowerowej. A na koniec, to też oczywiście okazja do zabawy, bo przejazd przez miasto w tak dużej grupie ludzi, ulicami, którymi na co dzień nie można jeździć, to jest duża atrakcja" - powiedział PAP Michał Błaut z Rowerowej Metropolii.

Dodał, że 21. edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego jest dedykowana 200. rocznicy wynalezienia roweru.

"To świetny pretekst do wspólnego świętowania, a jednocześnie promowania roweru jako najzdrowszego środka komunikacji przyjaznego miastu" - zaznaczył.

Błaut podkreślił, że po raz pierwszy w dotychczasowej historii imprezy jej uczestnicy jechali aż w czterech peletonach: południowym (z Tczewa przez Pszczółki i Pruszcz Gdański do Śródmieścia Gdańska), zachodnim (z Kartuz, Żukowa, Banina oraz Kokoszek do centrum Gdańska), gdańskim (spod Stadionu Energa, tunelem pod Martwą Wisłą, a dalej przez Stogi i Przeróbkę do Śródmieścia Gdańska) oraz północnym (rozpoczynający się w Wejherowie i jadący przez Redę, Rumię i Gdynię i fragmentem Estakady Kwiatkowskiego).

Połączone peletony - południowy, zachodni i gdański - przejechały trasą wiodącą alejami Grunwaldzką oraz Zwycięstwa w Gdańsku, aby u wjazdu w Drogę Zieloną spotkać się z rowerzystami jadącymi w grupie północnej.

Metą 21. Wielkiego Przejazdu Rowerowego był, jak w ubiegłym roku, park Sopockie Błonia, gdzie dla wszystkich uczestników imprezy zorganizowano piknik.

Oficjalna trasa WPR w tym roku objęła 10 miast aglomeracji: Wejherowo, Redę, Rumię, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański oraz Tczew. Do czterech peletonów dołączyły też jednak grupy rowerowe i rowerzyści z takich miast jak Słupsk, Elbląg, Malbork, Lębork, Starogard Gdański i Kościerzyna.(PAP)

rop/ itm/




Sprawdź też:
Pomorze
Wielki Przejazd Rowerowy
Rowerowa Metropolia

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.