TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tysiące rowerzystów na 21. Wielkim Przejeździe Rowerowym
PAP - Opublikowano: 12.06.2017 18:53:25
Tysiące rowerzystów na 21. Wielkim Przejeździe Rowerowym

Tysiące cyklistów z Pomorza uczestniczyło w niedzielę w 21. Wielkim Przejeździe Rowerowym. Jego trasa objęła kilkanaście miast, m.in. Wejherowo, Redę, Rumię, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański oraz Tczew.

Tysiące cyklistów z Pomorza uczestniczyło w niedzielę w 21. Wielkim Przejeździe Rowerowym. Jego trasa objęła kilkanaście miast, m.in. Wejherowo, Redę, Rumię, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański oraz Tczew.

"To demonstracja rowerzystów, ale też i innych użytkowników ekologicznych środków transportu np. rolkarzy i deskorolkarzy, że jesteśmy i stanowimy alternatywę dla samochodów. To też przekaz do lokalnych władz, że oczekujemy od nich polityki, która będzie sprzyjać rozwojowi komunikacji rowerowej. A na koniec, to też oczywiście okazja do zabawy, bo przejazd przez miasto w tak dużej grupie ludzi, ulicami, którymi na co dzień nie można jeździć, to jest duża atrakcja" - powiedział PAP Michał Błaut z Rowerowej Metropolii.

Dodał, że 21. edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego jest dedykowana 200. rocznicy wynalezienia roweru.

"To świetny pretekst do wspólnego świętowania, a jednocześnie promowania roweru jako najzdrowszego środka komunikacji przyjaznego miastu" - zaznaczył.

Błaut podkreślił, że po raz pierwszy w dotychczasowej historii imprezy jej uczestnicy jechali aż w czterech peletonach: południowym (z Tczewa przez Pszczółki i Pruszcz Gdański do Śródmieścia Gdańska), zachodnim (z Kartuz, Żukowa, Banina oraz Kokoszek do centrum Gdańska), gdańskim (spod Stadionu Energa, tunelem pod Martwą Wisłą, a dalej przez Stogi i Przeróbkę do Śródmieścia Gdańska) oraz północnym (rozpoczynający się w Wejherowie i jadący przez Redę, Rumię i Gdynię i fragmentem Estakady Kwiatkowskiego).

Połączone peletony - południowy, zachodni i gdański - przejechały trasą wiodącą alejami Grunwaldzką oraz Zwycięstwa w Gdańsku, aby u wjazdu w Drogę Zieloną spotkać się z rowerzystami jadącymi w grupie północnej.

Metą 21. Wielkiego Przejazdu Rowerowego był, jak w ubiegłym roku, park Sopockie Błonia, gdzie dla wszystkich uczestników imprezy zorganizowano piknik.

Oficjalna trasa WPR w tym roku objęła 10 miast aglomeracji: Wejherowo, Redę, Rumię, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański oraz Tczew. Do czterech peletonów dołączyły też jednak grupy rowerowe i rowerzyści z takich miast jak Słupsk, Elbląg, Malbork, Lębork, Starogard Gdański i Kościerzyna.(PAP)

rop/ itm/
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pomorze
Wielki Przejazd Rowerowy
Rowerowa Metropolia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.