TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tyski Rower Miejski wraca 1 kwietnia
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 23.03.2019 14:45:48
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Pierwszego kwietnia do Tych wraca wypożyczalnia rowerów miejskich. Do wypożyczenia będzie 60 rowerów w 7 stacjach. Sezon potrwa do końca października.

Pierwszego kwietnia do Tych wraca wypożyczalnia rowerów miejskich. Do wypożyczenia będzie 60 rowerów w 7 stacjach. Sezon potrwa do końca października.

Wśród 60 rowerów znajdą się rowery trójkołowe, familijne, tandemy oraz rowery dziecięce. Co istotne od 5 kwietnia wypożyczony w Tychach rower będzie można oddać w jednym z kilku miast aglomeracji – Katowicach, Sosnowcu i Chorzowie.

W zeszłym roku z tyskiej wypożyczalni skorzystano ponad 22 tys. razy. W systemie zarejestrowanych jest ponad 6 tysięcy osób.

"Tyszanie uwielbiają jeździć na rowerze, coraz częściej także wykorzystują ten środek transportu, by dojechać np. do pracy, dlatego inwestujemy w infrastrukturę dla rowerzystów, budujemy nowe ścieżki rowerowe, stacje napraw rowerów i realizujemy wiele projektów z myślą o cyklistach. Tyski Rower Miejski jest jednym z nich" – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Lokalizacja stacji

Przy Dworcu PKP, stacji Tychy Lodowisko, na Placu Baczyńskiego, na Paprocanach, ul. Jaśkowickiej, ulicy Grota-Roweckiego oraz w rejonie hal targowych.

Rower zwracamy na dowolnej stacji Tyskiego Roweru Miejskiego. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Potem opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem – od złotówki za pierwszą godzinę, 2 zł za drugą, 3 zł za trzecią do 4 złotych za każdą kolejną rozpoczętą godzinę.

"Tyski Rower Miejski to niejedyny system Nextbike w regionie. W tym roku jesteśmy m.in. w Gliwicach, Chorzowie, Katowicach i Sosnowcu. Ze wszystkich naszych systemów w regionie można korzystać za pomocą jednego konta. To wygodne rozwiązanie szczególnie dla osób, które na co dzień poruszają się miedzy miastami" – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Wypożycz w Tychach, oddaj w Katowicach

Od 5 kwietnia dzięki podpisanej przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię i firmę Nextbike umowie, użytkownicy będą mogli wypożyczać rowery w jednym mieście i oddać w innym. Dotyczy to miast: Katowice, Sosnowiec, Tychy i Chorzów. Koszty przemieszczenia każdego roweru między miastami pokryje Metropolia – informuje operator systemu, firma Nextbike Polska.

"Osoby korzystające z wypożyczalni muszą natomiast pamiętać, że możliwość relokacji będzie dotyczyć wyłącznie rowerów standardowych. To znaczy, że rowery typu tandem, dziecięcy, familijny albo cargo dalej będzie można wypożyczać i oddawać wyłącznie w obrębie jednej gminy" – mówi Ewa Grudniok – rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tychy. Wynika to z faktu, że oferta dotycząca typów rowerów w poszczególnych wypożyczalniach nie jest jednolita.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tychy
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.