TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Uber inwestuje w Polsce w projekt dotyczący rowerów elektrycznych
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 22.01.2019 18:45:24
Zdj. Uber

Uber zainwestuje w placówki w Polsce. Do końca roku ma na ten cel przeznaczyć 37 mln zł. Biuro Ubera w Krakowie zamuje się m.in. projektem dotyczącym rowerów elektrycznych i hulajnóg.

Uber zainwestuje w placówki w Polsce. Do końca roku ma na ten cel przeznaczyć 37 mln zł. Biuro Ubera w Krakowie zamuje się m.in. projektem dotyczącym rowerów elektrycznych i hulajnóg.

11 mln zł z tej sumy przypadnie na rozwój centrum badań i rozwoju (R&D) usług nowej mobilności w Krakowie - ogłosił we wtorek dyrektor firmy na Europę Północno-Wschodnią Jamie Heywood.

Pozostałe 26 mln zł firma przeznaczy na krakowskie Centrum Usług Biznesowych (CUB) i przekształcenie biura w Warszawie w główne centrum rozwoju biznesowego platform Uber i Uber Eats na terytorium Europy Środkowo-Wschodniej. Uber zamierza podwoić do końca bieżącego roku zatrudnienie na terytorium Polski. Firma zatrudni dodatkowe 200 osób w Krakowie i 30 w Warszawie - zapowiedział Heywood podczas wtorkowej konferencji prasowej w siedzibie Ministerstwa Cyfryzacji.

Jednostka R&D Ubera w Krakowie jest pierwszym ośrodkiem firmy poza USA zajmującym się rozwiązaniami nowej mobilności, m.in. rowerami elektrycznymi i hulajnogami Uber Jump. Polacy odpowiadają za większość wykorzystywanych przez Ubera na całym świecie rozwiązań w tym zakresie. Małopolskie centrum powstało po wykupieniu przez Ubera w połowie 2018 r. firmy stworzonej przez Ryana Rzepeckiego. Obecnie obiekt zatrudnia 20 inżynierów, programistów i innych specjalistów. Do końca roku ich liczba ma wzrosnąć dwukrotnie. Podobne jednostki funkcjonują także w Nowym Jorku i San Francisco.

Jamie Heywood stwierdził, że Uber Jump to "skomplikowany produkt - wymaga zintegrowania sprzętu i oprogramowania. Od strony sprzętowej oznacza to połączenia baterii i zabezpieczeń w wytrzymałej ramie. Oprogramowanie wymaga zaś funkcji GPS czy systemu opłat za przejazdy" - wyjaśnił.

Uber chce uzupełniać swoją platformę przejazdów samochodowych o nowe formy mobilności na krótkich dystansach. Jedną z nich mają być rowery Uber Jump zdolne osiągać prędkość ok. 25 km/h. Według Heywooda dla klientów firmy oznacza to dodatkową opcję tańszego przemieszczania się, a dla władz miasta - mniej korków i zanieczyszczeń. Kierowcy Ubera mogą się tymczasem skupić na dłuższych przejazdach, które generują dla nich więcej przychodów - wylicza dyrektor.

Uber udostępnia rowery i hulajnogi Jump w wielu miastach w Stanach Zjednoczonych. Firma planuje dalszy rozwój floty. Data premiery usługi w Polsce nie jest znana. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Uber
rower elektryczny
Uber Jump
Kraków
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.