TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Uruchomiono Otwocki Rower Miejski
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 13.08.2018 17:28:36
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

W poniedziałek, 13 sierpnia, zaczął działać Otwocki Rower Miejski. 36 rowerów w pięciu stacjach będzie dostępnych do 4 listopada. Operatorem otwockiej wypożyczalni jest firma Nextbike Polska.

W poniedziałek, 13 sierpnia, zaczął działać Otwocki Rower Miejski. 36 rowerów w pięciu stacjach będzie dostępnych do 4 listopada. Operatorem otwockiej wypożyczalni jest firma Nextbike Polska.

Otwocki Rower Miejski działa pilotażowo. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. Za pierwszą godzinę zapłacimy złotówkę, za drugą 3 zł, za trzecią 5 zł, a za każdą następną po 7 zł. System posiada pięć stacji: Park Miejski, Os. Morskie Oko, PKP Świder i Skwer 7 Płk. Ułanów (Małpi Gaj). Piąta stacja, Top Market Żeromskiego, została uruchomiona dzięki współpracy z partnerem prywatnym.

"Otwocki Rower Miejski to kolejna inicjatywa w naszym mieście, która promuje aktywny tryb życia wśród mieszkańców i jednocześnie ułatwia komunikację, a to wpisuje się z kolei w zapobieganie niskiej emisji pyłów zawieszonych PM 2,5 oraz PM 10. Jest to doskonałe uzupełnienie programu budowy ścieżek rowerowych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych" – Piotr Stefański, Wiceprezydent Miasta Otwocka.

"Otwocki Rower Miejski to program pilotażowy, mamy jednak nadzieję, że rower miejski stanie się stałym elementem krajobrazu miasta. To kolejny już system Nextbike Polska w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy. Rowery można już wypożyczać w Konstancinie-Jeziornie, Piasecznie, Pruszkowie i Michałowicach, a od dziś w Otwocku. Tworzy się aglomeracyjny system rowerowy" – mówi Robert Lech, prezes Zarządu Nextbike Polska.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Otwock
Otwocki Rower Miejski
Nextbike Polska
wypożyczalnia rowerów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.