TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Uruchomiono rower miejski w Kutnie
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 26.11.2018 11:20:37
Zdj. UM Kutno

Kutno dołączyło do miast z wypożyczalnią rowerów miejskich. System działa w ramach projektu Rowerowe Łódzkie. W Kutnie jest 110 rowerów w 13 stacjach.

Kutno dołączyło do miast z wypożyczalnią rowerów miejskich. System działa w ramach projektu Rowerowe Łódzkie. W Kutnie jest 110 rowerów w 13 stacjach.

Wypożyczalnia ruszyła po północ 24 listopada. Jest częścią systemu Rowerowe Łódzkie, które obejmuje 10 miast województwa łódzkiego. Cały system składa się ze 1002 rowerów i 125 stacji.

Jak korzystać z systemu

Żeby wypożyczyć rower należy zarejestrować się w systemie. Można to zrobić na stronie internetowej RoweroweLodzkie.pl, w aplikacji mobilnej Rowerowe Łódzkie lub dzwoniąc na infolinię 42 214 40 00. Niezbędne jest również wniesienie opłaty aktywacyjnej w wysokości 20 złotych (z tej kwoty będą pobierane opłaty za przyszłe wypożyczenia) i potwierdzenie rejestracji poprzez link aktywacyjny.

Rower można wypożyczyć na trzy sposoby – za pomocą aplikacji mobilnej, sparowanej karty RFID lub poprzez kontakt z infolinią. Wypożyczając rower poprzez aplikację Rowerowe Łódzkie wystarczy zeskanować kod QR na rowerze lub wpisać jego numer i kliknąć "WYPOŻYCZ". Za pomocą karty RFID – należy ją przyłożyć do czytnika w tylnej części roweru. Zamek O-Lock zostanie odblokowany.

Aby zakończyć wypożyczenie należy ręcznie zablokować zamek O-Lock. Można to zrobić na stacji lub poza nią, jednak w obrębie strefy użytkowania (wyznaczają ją granice poszczególnych miast i gminy Koluszki). Pozostawienie roweru poza stacją wiąże się z dodatkową opłata w wysokości 5 zł.

Cennik promuje krótkie wypożyczenia. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia roweru jest bezpłatne. Za nieprzekraczającą godziny przejażdżkę zapłacimy złotówkę, za drugą godzinę 3 złote, za trzecią i każdą kolejną po 5 złotych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kutno
Rowerowe Łódzkie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.