TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Uwolnić chodniki od ... rowerzystów. W Krakowie
InfoBike.pl - Opublikowano: 06.06.2018 08:30:51
Kraków zaprasza na kolejną wspólną wycieczkę

Rusza pilotażowa akcja Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Rusza pilotażowa akcja Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, zgodnie z którą na chodnikach i ścieżkach rowerowych w 16 lokalizacjach w Krakowie pojawią się specjalne naklejki, informujące o bezpieczeństwie w czasie jazdy na jednośladach.

Naklejki będą informować rowerzystów o tym, że chodniki służą do chodzenia, o konieczności zapinania rowerów do stojaków, o zapewnieniu bezpieczeństwa pieszym czy zachowaniu szczególnej ostrożności w czasie deszczu.

Zostaną naklejone w rejonie kładki Bernatka, przy bulwarach na ul. Konopnickiej, ul. Piastowskiej, al. Grottgera, ul. doktora Twardego, ul. Wita Stwosza, w rejonie ul. Kopernika, skrzyżowaniu ul. Nowohuckiej z al. Jana Pawła II, al. Jana Pawła II, ul. Niepołomskiej, ścieżce rowerowej Na Wale, w dwóch lokalizacjach przy ul. Wielickiej, przy ul. Bobrzyńskiego, Kolnej i Tynieckiej.

Jeśli ten pomysł na informowanie mieszkańców o zachowaniu rozwagi i bezpieczeństwa się sprawdzi, to w przyszłości naklejki zostaną rozmieszczone w większej ilości miejsc.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
UM Kraków
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.