TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Veturilo - ponad 42 000 wypożyczeń jednego dnia
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 22.05.2017 19:53:10
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

42 228 razy wypożyczono rowery Veturilo w sobotę, 20 maja. To najwięcej wypożyczeń w historii systemu. Od początku sezonu w Warszawie rowery wypożyczono już ponad 1,3 miliona razy.

W rekordową sobotę każdy rower miał średnio niemal 9 wypożyczeń, a od początku sezonu z każdego roweru mieszkańcy Warszawy i turyści skorzystali ponad 285 razy. Należy się spodziewać, że liczba wypożyczeń będzie rosła – w maju do wczoraj odnotowano ich już 524 tys, czyli więcej niż kwietniu (485 tys) i marcu (355 tys).

W sobotę użytkownicy najchętniej korzystali ze stacji wypożyczeń zlokalizowanych w al. Niepodległości przy Batorego, przy Stadionie Narodowym i w Porcie Czerniakowskim. Tylko z tej pierwszej skorzystano jednego dnia 688 razy! Warszawiacy najchętniej jeździli między skrzyżowaniem Czerniakowskiej i Gagarina a Portem Czerniakowskim i z powrotem oraz między SGGW a Metrem Ursynów. Średni czas wypożyczenia roweru wynosił w sobotę 33 minuty i 26 sekund.

W tym roku w systemie Veturilo zarejestrowało się 68 tysięcy osób, a liczba użytkowników warszawskich rowerów miejskich przekroczyła już pół miliona. W całej Polsce z systemów Nextbike korzysta ponad milion osób, które w tym roku wypożyczyły rowery 2,9 miliona razy.


Sprawdź też:
Warszawa
Veturilo
Nextbike Polska
rower miejski

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.